AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Ogólnopolski Tydzień Kariery w PCEZ zakończony

rimg1325Zgodnie z myślą przewodnią tegorocznej VIII edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery: „Bądź autorem własnej kariery” wszystkie działania koordynowane przez doradcę zawodowego – Lucynę Janowską z Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej skierowane do uczniów Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 3 ze Świdnika i uczniów PCEZ umożliwiły im szerszy dostęp do usług poradnictwa zawodowego.

Hasło OTK jest wskazówką mówiącą o tym, że nad karierą edukacyjno-zawodową warto pracować jak nad dziełem sztuki. W swych działaniach i decyzjach uczniowie nie powinni czuć się osamotnieni, a wręcz przeciwnie, powinni konsultować się z specjalistami, fachowcami i profesjonalistami w swej dziedzinie zasięgając ich rad i opinii. Dlatego też zrealizowano wycieczki zawodoznawcze do lokalnego pracodawcy branży mechanicznej firmy SMF Poland.

rimg1396

Podczas zwiedzania tego zakładu pracy uczestnicy mieli możliwość osobistego, dokładnego zapoznania się w „realu” z charakterystyką zawodu technika mechanika. Mogli skonfrontować jego wymagania ze swoim wyobrażeniem. Ponadto uczniowie brali udział w bardzo interesujących warsztatach praktycznych w halach CKP przy PCEZ umożliwiających poznanie realistycznego środowiska pracy w zawodzie tokarza, które cieszyły się ogromnym zaangażowaniem ze strony uczestników.

rimg1349

Zwieńczeniem OTK był przeprowadzony dla uczniów PCEZ konkurs karaoke dla miłośników wyzwań muzycznych, szlifujący ich talent wokalny. Co prawda pomysł ten niektórym może wydawał się nieco dziwaczny, bo przecież PCEZ to szkoła techniczna, jednak jak się okazało, naprawdę w naszych murach ukrytych jest wiele muzycznych talentów. O przyznaniu głównej nagrody zadecydowali: główny dyrygent PCEZ, czyli Dyrektor Anna Goral,
pierwsze skrzypce, a raczej gitara Internatu, czyli Rafał Pydyś oraz dzwoneczek ostatniej szansy, czyli przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Magdalena Kić.
Główną nagrodę – czyli Puchar Karaoke PCEZ wywalczyła klasa 4 e!

rimg1426
(PCEZ w Świdniku)

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama