EDUKACJA

Dzień Edukacji Narodowej w SOSW w Kozicach Dolnych

fot-sosw-kozice-dln Galowy strój, roześmiane twarze, uściski, ale także trema przed występem, z trudem wyuczone rymy… To wszystko buduje atmosferę tego dnia, atmosferę pełną radości, dumy, wzruszenia.
Uczniowie SOSW w Kozicach Dolnych dziękowali swoim nauczycielom poetycko i prozaicznie, a przede wszystkim szczerze i z wielkim zaangażowaniem. O słodką oprawę uroczystości zadbali niezawodni rodzice, o przemówienie wicedyrektor Elżbieta Gauda.dscn0392
W tym roku wszyscy pracownicy ośrodka zamiast tradycyjnych laurek otrzymali własne portrety wykonane przez uczniów. Ten ciekawy eksperyment pomysłu Beaty Szałaj pokazał jak wychowankowie widzą bliskie osoby, na co zwracają szczególną uwagę, jakie cechy, nie tylko zewnętrzne, eksponują. Prace wraz ze zdjęciami i dowcipnymi komentarzami – zagadkami autorstwa pomysłodawczyni zostały też użyte do  prezentacji multimedialnej. Jej projekcja wzbudziła podziw dla kunsztu portrecistów i salwy śmiechu oraz cichą refleksję u portretowanych.
Ucztą duchową był występ grupy teatralnej działającej w Ośrodku. Pod czujnym okiem i z udziałem Anny Sikorskiej zaprezentowano zwiastun spektaklu pt. Opowieści ze Wschodu. Uwagę zwróciły, jak zwykle, profesjonalizm aktorów i dbałość o szczegóły tworzące imponującą całość.
(Maria Szpinda, SOSW Kozice Dolne)

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama