AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Świdnik Miasto Dla Rowerów z nagrodą za aktywność obywatelską!

14910476_583947031793126_5537424761789588530_nStowarzyszenie Świdnik Miasto Dla Rowerów w minionym tygodniu otrzymało nagrodę za wybitne osiągnięcia w kreowaniu ładu przestrzennego, w kategorii „ Aktywność obywatelska”.
Nagroda imienia Jerzego Regulskiego została ustanowiona w 2016r. przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich i jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w kreowaniu ładu przestrzennego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Nagroda przyznawana była w czterech kategoriach:
idei – w postaci planu lub projektu urbanistycznego, koncepcji przestrzennej, wizji rozwoju przestrzennego czy innego przedsięwzięcia o podobnym charakterze,
realizacji dzieła – w postaci wdrożenia koncepcji urbanistycznej lub innej mającej charakter przestrzenny,
wiedzy i upowszechniania – w postaci pracy naukowej, publikacji, czy innej formy krzewienia lub poszerzania wiedzy związanej z urbanistyką, zagospodarowaniem i ładem przestrzennym;
aktywności obywatelskiej – rozumianej, jako inicjatywy i działania przyczyniające się do podniesienia ładu przestrzennego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Ceremonia wręczenia Nagrody im. Jerzego Regulskiego miała miejsce podczas XI Kongresu Obywatelskiego w dniu 5 listopada 2016 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Nominację w kategorii „Aktywność obywatelska” otrzymał projekt „Rowerowy katalizator społecznych zmian w 40-tysięcznym mieście Świdnik” – Stowarzyszenia Świdnik Miasto Dla Rowerów.
– To nasza pierwsza taka  nagroda. Zaczynaliśmy 4, 5 roku temu, jako Świdnicka Masa Krytyczna, od lutego 2015 działamy jako stowarzyszenie Świdnik Miasto Dla Rowerów.- komentuje Maciej Lubaś, członek stowarzyszenia Śmdr.- Do 2012 r. w Świdniku były 3 ulice z drogami dla rowerów. Na dzień dzisiejszym mamy ich 13, z drogami, pasami, kontraruchem. W tym roku postawione będą wiaty pod wszystkimi szkołami. W 2015 uczyliśmy dzieci, jak bezpiecznie i zgodnie z prawem jeździć rowerem. Corocznie robimy też badania natężenia ruchu rowerowego, a od ubiegłego roku organizujemy Świdnicki Dzień Mobilności w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.- wylicza Lubaś.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych, skutecznych działań.
Zapisz

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama