AKTUALNOŚCIEDUKACJA

„Otwarta Firma-Biznes przy tablicy” – przedsiębiorczy PCEZ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniach 14-18 listopada odbywa się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, największy na świecie wydarzenie promujące przedsiębiorczość wśród młodych ludzi. Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku uczestnicząc w programie Otwarta Firma-Biznes przy tablicy, bierze w nim udział.

W tym listopadowym tygodniu uczestnicy przedsięwzięcia na całym świecie spotykają się z przedsiębiorcami oraz przedstawicielami szeregu instytucji wspierających biznes. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown i brytyjska rządowo–biznesowa organizacja Make Your Mark oraz prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana-Carl Schramm.

Wydarzenie to w Polsce objęte jest honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju. Do realizacji przedsięwzięcia w PCEZ zaproszone zostały instytucje wspierające przedsiębiorczość oraz przedstawiciele lokalnych firm, gotowi do dzielenia się wiedzą i zdobytym doświadczeniem. Na spotkaniach będzie można posłuchać o tym, jak rozpocząć przygodę z biznesem, jak pozyskać finansowanie na otwarcie i rozwój własnej firmy, co decyduje o sukcesie firmy i o wielu innych aspektach ważnych z punktu widzenia prowadzenia własnej działalności. Ten najbardziej inspirujący tydzień roku umożliwia uczniom przygotowanie się do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej i bezproblemowego wejścia na rynek pracy.

plakat2016

Z zaproszenia do udziału w przedsięwzięciu skorzystał m.in. Powiatowy Urząd Pracy, firmy z branż informatycznych, lotniczych, z sektora bankowego, a także Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów. Dzięki prowadzonym przez nich lekcjom uczniowie PCEZ będą mieć możliwość zdobycia wiedzy na temat prowadzenia biznesu i być może ułatwi im to decyzję dotyczącą wyboru dalszej drogi zawodowej.

(PCEZ w Świdniku)

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama