AKTUALNOŚCI

Pomóżmy Stasiowi!

dav
4- miesięczny Staś jest wcześniakiem urodzonym 2 miesiące przed terminem. Pokonał już problemy z serduszkiem, lecz teraz zaatakował go siatkówczak obuoczny.
Z racji wieku Stasia, który urodził się 2 miesiące przed terminem, czyli w 7 miesiącu ciąży, sytuacja jest mocno skomplikowana. Gdyby urodził się w 40 tygodniu ciąży, miałby teraz miesiąc, a już ma za sobą dwie chemie. Rodzice drżą o życie synka, dlatego proszą o wsparcie wszelkiego rodzaju.
Jest szansa aby wyzdrowiał, jednak koszt leczenia w Nowym Jorku to aż 1,5 miliona złotych.
Jak można pomóc?
Jutro, 11 listopada na placu Konstytucji 3 Maja w g.11.30-14.30 wolontariusze Szkolnego Koła Caritas Gimnazjum nr 3 w Świdniku przeprowadzą zbiórkę pieniędzy do puszki Caritas dla chorego Stasia Patrzałek.
Zbiórka pieniędzy będzie także prowadzona przy kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Świdniku. Jej organizatorem jest Komitet społeczny Rak ma oko na oczy Stasia. Wolontariuszami w Świdniku są: Katarzyna Miazek, Małgorzata Mazurek, Ewa Ostańska oraz Maja Szczepaniak.
Można także pomóc zbierając plastikowe nakrętki.
Młodzież z Gimnazjum nr 1 już zebrała i przekazała nakrętki dla chłopca. W akcję włączyły się m.in. niektóre szkoły z terenu powiatu świdnickiego, świdnickie sklepy, gdzie ustawiono puszki oraz Starostwo Powiatowe w Świdniku. Akcja ma potrwać do 14 listopada. Przez cały czas chłopca można wspierać poprzez Fundację „Rycerze i Księżniczki”. http://rycerzeiksiezniczki.pl/kids/stasio/?lang=pl
W imieniu rodziców Stasia prosimy o pomoc w walce z chorobą!
stas

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama