AKTUALNOŚCI

Spektakularna sądowa klapa miejskich urzędników – KOD będzie manifestował

Wczoraj informowaliśmy o tym, że Urząd Miasta w Świdniku wydał „decyzję” blokującą zgłoszenie demonstracji KOD podczas wieczornej wizyty Prezydenta Dudy 11 listopada. Urzędnicy twierdzili, że KOD zgłosił zgromadzenie zbyt późno i …nie mieli racji.
– Mimo poprawnie zgłoszonego zgromadzenia publicznego, odmówiono zarejestrowania go w BIP powiadamiając mnie za pomocą „listu”. Ich interpretacja terminu „DWA DNI” będzie zweryfikowana przez Sąd Okręgowy w Lublinie, w którym o 11.00 (red. 10. 11. 2016) zaskarżam „decyzję” i wnoszę o zarejestrowanie zgromadzenia publicznego.mówił nam wczoraj Bartosz Sierpniowski, lubelski koordynator KOD.
Okazuje się, że organizatorzy mieli rację, a urzędnicy wydali „dokument prywatny”, a nie decyzję, bo takiej prawo w tym przypadku nie przewiduje. Pod dokumentem prywatnym podpisała się Pani Marzena Kasperska, naczelnik Wydziału Obsługi Klienta UM Świdnik. Co ciekawe, do mediów wypowiadał się także Łukasz Reszka, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych UM Świdnik i jednocześnie powiatowy radny z ramienia klubu PiS – Porozumienie Prawicy. W artykule „Dziennika Wschodniego” Reszka powiedział: „Takie zawiadomienie powinno wpłynąć na dwa dni przed planowaną manifestacją, czyli do 8 listopada, do godz. 23.59, a wpłynęło 9 listopada. Jeśli byłoby to o czasie to decyzja byłaby pozytywna.”
Sąd, do którego trafiło odwołanie od „decyzji” nie zostawił na działaniu urzędników ratusza suchej nitki. Niżej publikujemy pełne, wieczorne (10.11.2016) oświadczenie Sierpniowskiego:
„Uprzejmie informuję, że sąd w trybie przez nas wnioskowanym nie mógł odnieść się do odwołania, ale z uzasadnienia decyzji wynika, cytuję:
„odpowiedź” udzielona organizatorowi przez Naczelnika Wydziału w dniu 9.11.2016 r. nie jest w ogóle przewidziana przez przepisy ustawy i nie może być traktowana, jako wyraz formalnego stanowiska organu gminy, jest dokumentem prywatnym autora, natomiast bezspornie organ gminy po otrzymaniu zawiadomienia w dniu 9.11.2011 r. był zobligowany do wykonania obowiązków nałożonych w art. 22 ust. 2, 4, 5 ustawy w zw. z art. 8 ustawy stosowanym odpowiednio, bez względu na własną ocenę poprawności zawiadomienia.”
Dlatego delegacja lubelskiego KODu pojawi się jutro w Świdniku.
Nie zmienia to faktu, że działania Pani Naczelnik budzą nasze wątpliwości i rozważamy dalsze kroki w tej sprawie.”

Niekompetencja urzędników, czy polityczny sabotaż działań Komitetu Obrony Demokracji?
Wygląda na to, że sprawa będzie miała dalszy prawny bieg, o którym będziemy informowali.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama