AKTUALNOŚCI

Świdnik świętuje Odzyskanie Niepodległości na sportowo i muzycznie!

10Dzisiaj z okazji Święta Odzyskania Niepodległości na terenie powiatu świdnickiego odbywa się szereg imprez. Okazuje się, że mieszkańcy naszego powiatu świętują na sportowo i muzycznie.
Dzisiaj 98. rocznica Odzyskania Niepodległości. W Świdniku obchody rozpoczęto od złożenia wieńców przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W uroczystości wzięły udział władze samorządowe, delegacje szkół, przedszkoli, instytucji, związków zawodowych i kombatanckich, służby mundurowe. Dla uczestników wystąpił chór Canto z ZSO nr 1. Następnie odprawiona została uroczysta msza w intencji Ojczyzny, w kościele p. w. NMP Matki Kościoła. Podobne msze oraz symboliczne złożenie kwiatów miało miejsce również w Mełgwi, Trawnikach i Piaskach.
dsc02852Tradycją już jest, że 11 listopada w Świdniku odbywają się Uliczne Biegi Niepodległości. Impreza rozpoczęła się o godzinie 12.00, na pl. Konstytucji 3- go Maja. Organizatorem jest Stowarzyszenie Wspólnota Świdnicka. XIV Biegi Niepodległości odbyły się w 12 kategoriach. Meta wszystkich biegów i start do biegu głównego, jak co roku, były usytuowane na wysokości Placu Konstytucji 3- go Maja. Uczestnicy otrzymali jak zwykle pamiątkowe koszulki oraz upominki. To nie jedyna sportowa impreza w Świdniku. Od 14. 30 rozgrywany jest trójmecz piłkarski w hali Szkoły Podstawowej nr 7.
Po południu z okazji Święta Niepodległości do Świdnika przybędzie Prezydent RP Andrzej Duda. Ma śpiewać patriotyczne pieśni ze świdniczanami. Koncert pod hasłem „Patriotyczne Śpiewanie”, w którym uczestniczyć ma Andrzej Duda rozpocznie się o godz. 17.00, ale na plac można będzie wejść już o 16.00. Wystąpią również znani artyści, m.in. Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy”, Helicopters Brass Orchestra, chóry parafialne i liczni soliści. Na estradzie zaśpiewać ma ponad 500 wykonawców.
 

Reklama
Zapisz
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama