AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Prezydent Duda zaśpiewał w Świdniku

duda7Na wczorajsze Święto Niepodległości w Świdniku przybył Prezydent RP Andrzej Duda. Jego obecność związana była z koncertem pod hasłem „Patriotyczne Śpiewanie”. Taka impreza odbyła się po raz pierwszy w naszym mieście.
Spotkanie na placu Konstytucji 3- go Maja rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrał Prezydent.- To szczególny dzień w roku, 11 listopada, Święto Niepodległej Rzeczpospolitej. W tym roku przypada 98. rocznica Odzyskania Niepodległości, kiedy to zakończyła się I wojna światowa, a rada regencyjna przekazała naczelne dowództwo nad polską armią Józefowi Piłsudskiemu. Oznaczało to początek polskiej państwowości. To wielkie wydarzenie ukształtowało nas i naszą ojczyznę na następne lata. Trzeba było walczyć o niepodległość również po 1939, a potem przeciw komunistycznemu zniewoleniu. I tu, w Świdniku walczono, dlatego tu jestem dzisiaj.- powiedział Andrzej Duda.
Podczas koncertu „Patriotyczne Śpiewanie”, w którym uczestniczył Andrzej Duda wystąpili artyści, m.in. Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy”, Helicopters Brass Orchestra, chóry parafialne, dzieci i młodzież z placówek oświatowych i liczni soliści. Można było także zobaczyć wystawę sprzętu wojskowego oraz pokaz grupy rekonstrukcyjnej Fundacji Niepodległości.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama