AKTUALNOŚCIEDUKACJAKULTURA I ROZRYWKA

W PCEZ wyłoniono dziś nowe talenty wokalne

ii-konkurs-piosenki_pcez003
I miejsce Paulina Kosowska
Dziś w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. 15 uczestników śpiewało w języku angielskim, francuskim, rosyjskim i hiszpańskim.
– Bardzo się cieszymy, że było tak wiele zgłoszeń młodzieży. Chcę zaznaczyć, że ten konkurs to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa. To już drugie takie wydarzenie i z pewnością nie ostatnie. – zapewniła dyrektor PCEZ Anna Goral, podczas powitania gości.
– Ubiegłoroczny konkurs pokazał niezwykłe umiejętności młodzieży. Jeszcze w uszach brzmią wspaniałe występy z okazji niedawnego Przeglądu Piosenki dla Nauczycieli. Poprzeczka jest więc coraz wyżej. – ocenił wicestarosta Waldemar Białowąs.
ii-konkurs-piosenki_pcez004W skład jury weszli: Rafał Pydyś (nauczyciel śpiewu), Izabela Wojciechowska (nauczyciel języków obcych) oraz wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs. W imprezie uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Piaskach, Gimnazjum nr 1 w Świdniku, Gimnazjum nr 3 w Świdniku, Zespołu Szkół nr 1, Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej oraz z I LO w Świdniku.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce – Paulina Kosowska (Gimnazjum nr 3 w Świdniku)
II miejsce – Anna Futa (Gimnazjum nr 1 w Piaskach)
ii-konkurs-piosenki_pcez019III miejsce – Bartłomiej Klimek, Filip Trochonowicz, Kacper Kowalczyk, Maciej Oleksak (Gimnazjum nr 1 w Świdniku)
Wyróżnienia:
I wyróżnienie – Natalia Krysa (Zespół Szkół nr 1 w Świdniku )
II wyróżnienie – Maresz Miciuła (Gimnazjum nr 3 w Świdniku)
III wyróżnienie – Katarzyna Kusy i Karolina Czubak (Zespół Szkół nr 1 w Świdniku)
Nagrody dla uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe w Świdniku.
Nagrodę specjalną Członka Zarządu Powiatu Świdnickiego Jakuba ii-konkurs-piosenki_pcez021Osiny, z rąk sekretarza Powiatu Mariusza Wilka otrzymała Marta Mołdoch (Gimnazjum nr 1 w Piaskach).
– Wybór był bardzo trudny, bo poziom był naprawdę wysoki. Braliśmy pod uwagę umiejętności wokalne, językowe, ale też interpretację wykonywanego utworu. – tłumaczył członek jury, Waldemar Białowąs.
Zapowiedział też, że w III edycji konkursu za rok, występy oceniane będą w dwóch kategoriach: soliści i zespoły muzyczne oraz wprowadzone zostanie specjalne wyróżnienie publiczności.
 
 

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama