AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Debata społeczna w Świdniku

68-96078 „W sieci” – pod tym szeroko rozumianym hasłem rozpoczęła się wczorajsza debata społeczna skierowana do uczniów szkół podstawowych jak i ich nauczycieli. Dodatkowo omówione zostały zagadnienia „Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa” jak również aplikacji „Moja Komenda”. Organizatorami spotkania było miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku oraz Komenda Powiatowa Policji w Świdniku.
Wczoraj w sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku odbyła się debata społeczna poświęcona tematyce zagrożeń czyhających w Internecie. Debata zorganizowana była we współpracy z Miejskim Centrum Profilaktyki w Świdniku. Tematyka debaty oparta była na wnioskach przedstawionych na poprzedniej debacie przez przedstawicieli placówek oświatowych. Jednocześnie od początku listopada w Świdniku prowadzone są działania pod hasłem „Listopad miesiącem profilaktyki”, które rozpoczęły się marszem przeciwko przemocy pod hasłem „Marsz białej wstążki”. Nie przypadkowo wybrano również odbiorców debaty. Na kinowych krzesłach zasiedli szóstoklasiści ze świdnickich podstawówek, którzy już wkrótce osiągną pierwszy próg wiekowy ponoszenia odpowiedzialności prawnej.
Debata podzielona została na 3 części. W pierwszej grupa teatralna „Aplauz” zaprezentowała spektakl profilaktyczny „W sieci”. Klimat spektaklu oraz treść doskonale wprowadziły w tematykę dyskusji, którą poprowadził zaproszony edukator z zakresu cyberprzemocy – Wojciech Ronatowicz. Z młodzieżą debatowano na temat zagrożeń płynących z Internetu oraz ich świadomości o jego szkodliwości. Aktywność młodych uczestników debaty świadczyła o zarówno dużym zainteresowaniu tematem jak i natężeniem zjawiska wśród uczniów. Policjanci przypominali wielokrotnie, że wiele zachowań w Internecie pomimo swojej powszechności jest spenalizowanych. Podsumowując funkcjonariusze wskazali sposoby reagowania na zachowania w sieci. Ponadto zaprezentowali zasady działania i funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda. W debacie uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Świdniku insp. Grzegorz Hołub, Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Świdniku nadkom. Dariusz Kułaj, specjaliści z Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego KPP w Świdniku oraz dzielnicowi. W kinowej sali zasiadło ponad 330 uczniów i nauczycieli ze świdnickich szkół podstawowych.
KPP Świdnik

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama