AKTUALNOŚCI

Niezachowanie bezpiecznej odległości przyczyną wczorajszych kolizji na drogach powiatu

szeazNiezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu to przyczyna większości z wczorajszych zdarzeń na terenie pow. świdnickiego. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Kierowcy aut byli trzeźwi. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym sprawcy zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Wczoraj, tuż przed godz. 17.00 policjanci świdnickiej drogówki interweniowali na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego z ul. Niepodległości w Świdniku. Jak wynikało z ustaleń okoliczności pojazd marki Peugeot, kierowany przez 33-letniego mieszkańca Świdnika uderzył w pojazd marki Honda, którym kierował 40– letni mieszkaniec Nowego Krępca. Mimo znacznych uszkodzeń w obu pojazdach, obaj kierowcy nie odnieśli poważnych obrażeń ciała. Alkomat potwierdził, ze byli trzeźwi.

Niestety tego dnia na terenie pow. świdnickiego doszło również do innych zdarzeń drogowych. Policjanci interweniowali na ul. Racławickiej, Al. Jana Pawła oraz na trasie K12. Na szczęście ich uczestnicy nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała. Skończyło się na zdenerwowaniu i rozbitych pojazdach. Przyczyna większości tych zdarzeń było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności oraz kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania na drodze. Szczególnie w porze jesienno-zimowej, kiedy wcześniej zapada zmrok, a nawierzchnia pokryta jest marznącym deszczem. Pamiętajmy, ze na drodze nie jesteśmy sami. Obok nas są inni uczestnicy ruchu na drodze, którzy nie zawsze muszą się bezpiecznie zachowywać. Pośpiech i lekceważenie warunków atmosferycznych może mieć tragiczny finał.

KPP Świdnik

Zapisz
Zapisz

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama