AKTUALNOŚCI

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Kara grzywny oraz pokrycie kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu grozi 24-letniej mieszkance Świdnika. Kobieta wczoraj prawdopodobnie zbagatelizowała „czerwone światło” i weszła na jezdnię wprost pod koła pojazdu. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało. Alkomat wykazał ponad 0,5 prosiła alkoholu w jej organizmie.

Wczoraj około godz. 21.00 oficer dyżurny świdnickiej komendy policji otrzymał informację, że na ul. Racławickiej doszło do potrącenia pieszej. Jak się okazało 24-letnia mieszkanka Świdnika, nie patrząc na czerwone światło na sygnalizatorze, weszła wprost pod koła prawidłowo przejeżdżającego pojazdu marki Ford Fokus. W aucie uszkodzona została szyba oraz pokrywa silnika.

Na miejscu interweniowała straż pożarna oraz załoga pogotowia ratunkowego. Kobieta trafiła do szpitala. Na szczęście badania potwierdziły, że odniosła ona jedynie ogólne potłuczenia ciała. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości potrąconej kobiety. Alkomat wykazał ponad 0,5 prosiła alkoholu w jej organizmie. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Czynności w sprawie trwają. Pieszej za spowodowane zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi grzywna.

 
 
KPP Świdnik
M. Sz

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama