AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Konkurs o bezpieczeństwie w Zespole Placówek Oświatowych w Trawnikach

68-96614„Bądź widoczny, bądź bezpieczny” – pod tym hasłem odbyły się w Zespole Placówek Oświatowych w Trawnikach konkurencje w tematyce bezpieczeństwa. W jury zasiedli policjanci Komendy Powiatowej Policji pod okiem, których, uczniowie wykazywali się wiedzą ze znajomości m. in. przepisów Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym oraz zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego.
Wczoraj w Zespole Placówek Oświatowych w Trawnikach w trakcie szkolnej godziny wychowawczej odbyły się zajęcia dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie Szkoły Podstawowej przygotowali przedstawienie pt. „Bądź widoczny, bądź bezpieczny” dotyczące używania elementów odblaskowych. Nauczyciele na tę okazję przygotowali wiele konkurencji o bezpieczeństwie. Na pierwszym etapie tych niecodziennych zajęć lekcyjnych było wykonanie pracy plastycznej lub zdjęcia osoby, która jest właściwie przygotowana a tym samym uwidoczniona przez elementy odblaskowe na drodze po zmroku. W jury zasiedli policjanci Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, na co dzień zajmujący się tematyką bezpieczeństwa. W drugiej części dzieci miały za zadanie m. in. z puzzli ułożyć znaki drogowe a następnie je opisać, wskazać właściwe zachowania na drodze. Nie zabrakło także konkursów dotyczących bezpiecznego spędzania czasu wolnego zarówno na wsi jak i w mieście.
Jak się okazało dzieci i młodzież dobrze wiedzą, czym jest ich bezpieczeństwo oraz jak powinny się zachować w sytuacji niepewnej, kiedy jest zagrożone ich zdrowie lub życie. Ponadto na pytanie o numery alarmowe niemalże jednogłośnie wskazały zarówno ogólnodostępny nr 112 oraz numery straży pożarnej, policji czy pogotowia ratunkowego. Na zwycięzców poszczególnych konkurencji czekały dyplomy, słodycze oraz elementy odblaskowe. Jak podkreślił policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku: „wasza wiedza o bezpieczeństwie oraz znajomość przepisów drogowych jest na medal ale pamiętajcie, ze to wszystko nie zwalnia Was z myślenia. Na drodze jak i w innych codziennych sytuacjach należy kierować się zasadą ograniczonego zaufania, tak by zanim podejmie się jakieś konkretne działanie upewnić się, ze nikt nie ucierpi”.
KPP Świdnik

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close
Reklama