AKTUALNOŚCISPORT

Reszka nowym szefem MKS Avia

6Podczas październikowej sesji Rady Miasta radni zdecydowali o utworzeniu gminnej spółki pod nazwą: „ Miejski Klub Sportowy Avia Świdnik”, która ma na początek przejąć drużyny siatkarzy i piłkarzy. Do jej zadań będzie należało również zarządzanie stadionem oraz innymi obiektami, które mają powstać przy ul. Fabrycznej. Zadaniem jednostki jest utrzymanie poziomu sportowego na co najmniej obecnym pułapie w przypadku drużyn seniorskich i rozwój sportu amatorskiego dzieci i młodzieży poprzez szkolenie w piłce nożnej i siatkowej.
Zgodnie z zapowiedziami w listopadzie został powołany prezes spółki, na którego od stycznia 2017 czekają nowe obowiązki. Jak zapewniał burmistrz W. Jakson, na nowym stanowisku nie chce działaczy, ale lojalną, krystalicznie uczciwą osobę. Okazał się nią Łukasz Reszka. W radzie nadzorczej Miejskiego Klubu Sportowego Avia Świdnik sp. z o.o. zasiądą również pracownicy miejskich instytucji: Tomasz Szydło, Marian Jakubiak oraz Bartłomiej Pejo ( przewodniczący).- Są to osoby, które posiadają doświadczenie w sferze sportu, bądź spółek handlowych.– mówi sekretarz miasta Ewa Jankowska.
Do objęcia funkcji prezesa zarządu zgłosiło się pięciu kandydatów, a wśród nich byli sportowcy, działacze sportowi, prezesi klubów sportowych, jak również sędziowie piłkarscy.- Każda z tych osób miała związek ze sportem, a nie do końca nam o to chodziło. My nie tworzymy klubu sportowego, ale miejską spółkę. Żadna z tych osób nie wzbudziła zaufania właściciela, czyli pana burmistrza Jaksona- wyjaśniała sekretarz Jankowska.
Burmistrz wybrał  Łukasza Reszkę, obecnego radnego Rady Powiatu w Świdniku, szefa Klubu Radnych PiS-Porozumienie Prawicy oraz naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych UM w Świdniku. Jakimi kwalifikacjami wyróżnił się zatem Reszka wśród innych kandydatów? Takie pytanie zadała radna Edyta Lipniowiecka podczas sesji, która odbyła się 1 grudnia. Odpowiedzi udzieliła sekretarz Jankowska.- To osoba godna zaufania, która jest w stanie zrealizować cele, czyli w tym przypadku bieżącą kontrolę działalności spółki. Kwalifikacje Łukasza Reszki zostały sprawdzone. Zadecydowało przede wszystkim zaufanie.- powiedziała sekretarz. Obecnie Reszka pełni funkcję naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych UM. Radna Lipniowiecka zapytała, czy zachowa on stanowisko.
Wydział Oświaty nie musi mieć naczelnika, ale spółka musi mieć prezesa. Jakie decyzje zapadną, w tym momencie nie wiadomo.- odpowiedziała sekretarz.
Wiadomo, że członkowie rady nadzorczej, z tytułu wykonywanej pracy oraz podjętej odpowiedzialności, nie będą pobierali na tym etapie wynagrodzenia. Jakie wynagrodzenie otrzyma nowy prezes? Na to pytanie nie padła odpowiedź.- Wynagrodzenie nie zostało ustalone, bo nie jest istotne w tym momencie.- powiedziała Jankowska. Dociekliwe pytania radnej E. Lipniowieckiej wzbudziły oburzenie kilku radnych opozycji. – Ci panowie nie mieli wyjścia zasiadając w zarządzie– mówił radny Bachanek.- Komu się spieszy, by odsiadywać godziny za frajer albo dla idei– dodał.
 ASPS i GPTA Avia znajdą się w strukturze spółki do końca lutego przyszłego roku.  Władze miasta zapewniły już wkład finansowy.  Będzie to kwota 1, 2 mln zł., którą UM wpłaci, jako kapitał zakładowy spółki. Te pieniądze zostały przesunięte z budowy nowego urzędu.  Jak zapewnił wiceburmistrz Michał Piotrowicz- takie przetasowania nie opóźnią budowy obiektu dla urzędników, ani nie wpłyną na obniżenie kosztów jego adaptacji.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama