AKTUALNOŚCI

Trudne warunki pogodowe. Uważajmy na drogach!

68-96768Padający śnieg, marznący deszcz i zalegające na drogach błoto pośniegowe. Z takimi warunkami muszą liczyć się kierowcy. Dlatego wsiadając za kółko warto pamiętać, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas. Panująca obecnie aura sprzyja stłuczkom i kolizjom.
Z powodu opadów śniegu, marznącego deszczu i wynikającej z tego śliskiej nawierzchni często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Aby tego uniknąć należy zwiększyć czujność i zachować wzmożoną ostrożność!
Przy takich i  szybko zmieniających się warunkach koła szybko tracą przyczepność. Wykonywanie wszelkich manewrów w taką pogodę – wyprzedzania, wymijania, wchodzenia w zakręt mogą skończyć się tragicznie. Starajmy się przewidywać zagrożenia. Zadbajmy o to, by bezpiecznie dojechać do celu!
Policja apeluje także do pieszych, uczulając, że wchodzenie tuż przed nadjeżdżający pojazd może skończyć się tragicznie. Wzmożoną czujność należy zachować także bezpośrednio na pasach. Należy się upewnić, czy kierowca zdąży wyhamować.
R.L.R.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama