AKTUALNOŚCI

Czarny kot przebiegł jej drogę

68-96899
Wczoraj w godzinach porannych doszło do groźnego zdarzenia drogowego w miejscowości Siostrzytów. Jadący od strony Milejowa pojazd marki Citroen na prostym odcinku drogi zjechał nagle na przeciwległy pas i czołowo zderzył się z prawidłowo jadącym pojazdem marki Renault. Następnie uderzone auto zjechało na pobliski przystanek autobusowy i uderzyło w poruszającą się pieszo kobietę. Na miejscu interweniowały Straż Pożarna oraz Pogotowie Ratunkowe. Kierujące autami kobiety i piesza trafiły do szpitala. Zarówno 44-letnia kierująca Citroenem, jak i 41-letnia kierująca Renault odniosły jedynie ogólne potłuczenia ciała. Natomiast 51-letnia piesza doznała urazu kręgosłupa. Jak potwierdził alkomat uczestniczki zdarzenia były trzeźwe.
W rozmowie z nimi okazało się, ze kierująca citroenem wykonała nagły manewr skrętu na przeciwległy pas ruchu bo chciała uniknąć najechania na czarnego kota, który miał nagle wbiec na jezdnię.
Wyjaśniając okoliczności zdarzenia apelujemy o ostrożność na drodze. Szczególnie w zimowych warunkach pamiętajmy o dostosowaniu prędkości jazdy do stanu nawierzchni i widoczności tak, abyśmy mogli zareagować w sposób najmniej kolizyjny.
KPP Świdnik
P.L.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama