AKTUALNOŚCI

Wesprzyj Szlachetną Paczkę

paczka
Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Docieramy do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. W Polsce nie brakuje osób, które nauczyły się wyglądać na ubogie i dzięki wzbudzaniu litości, zarabiają na swojej „biedzie”. Do takiej pomocy zachęca wójt Gminy Rybczewice.
Celem SZLACHETNEJ PACZKI jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany.
Do Paczki włączane są rodziny, które zostały dotknięte przez nieszczęście. Zdarzenie losowe (np. powódź, pożar, śmierć jednego z członków rodziny) są w stanie diametralnie zmienić sytuację rodziny i doprowadzić do biedy nawet dobrze sytuowane osoby. Odbudowanie strat może przekraczać możliwości finansowe wielu rodzin.
To kryterium stosowane jest do osób samotnych, będących w trudnej sytuacji materialnej, które mają na utrzymaniu jedno lub więcej dzieci. Takie osoby często nie mają kogo prosić o wsparcie. Dodatkowym obciążeniem jest nierozwiązana sytuacja rodzinna lub mieszkaniowa, czy traumatyczne doświadczenia, które były przyczyną rozstania z partnerem. 
Wspierając SZLACHETNĄ PACZKĘ  pomożemy rodzinie potrzebującej pomocy.
Z zebranych środków zostanie przygotowana paczka z najbardziej potrzebnymi dla rodziny rzeczami.
Zbiórka pieniędzy na zakup SZLACHETNEJ PACZKI prowadzona jest w Urzędzie Gminy Rybczewice do 7 grudnia br.:
– w dziale promocji (pokój nr 6)
– przy okienku kasowym UG
oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rybczewicach w bibliotece.
Wszystkim darczyńcom, którzy wesprą akcję serdecznie dziękujemy za okazane serce i wsparcie.
M.S
UG Rybczewice

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama