AKTUALNOŚCI

Czy renty i emerytury dotrą przed świętami?

money-1386301_1280Wielu klientów kontaktuje się z placówkami ZUS, a także z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, dopytując, czy swoje emerytury i renty otrzymają dopiero po świętach.
‑ Pragnę uspokoić wszystkich naszych klientów, którzy odbierają świadczenia 25 dnia każdego miesiąca. W porozumieniu z ministerstwem podjęliśmy decyzję, żeby wszystkie wskazane świadczenia wypłacić maksymalnie do 23 grudnia, tak by nasi klienci dysponowali należnymi im pieniędzmi na okres zbliżających się świąt – mówi Artur Rejmer, dyrektor Departamentu Finansów Funduszy w centrali ZUS.
Emeryci i renciści, którzy swoje świadczenie otrzymują zwykle 25 dnia miesiąca, nie muszą się więc obawiać, że w grudniu dostaną je dopiero po Świętach Bożego Narodzenia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zadbał o to, by wszystkie te osoby otrzymały emerytury i renty najpóźniej 23 grudnia.
ZUS standardowo wypłaca emerytury i renty w sześciu terminach: 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca. W grudniu ostatni termin płatności wypada w dzień Bożego Narodzenia.
Świadczenia, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę 20 grudnia, by maksymalnie do 23 grudnia można je było dostarczyć zainteresowanym. Osoby, które odbierają emerytury i renty za pośrednictwem banku, otrzymają je natomiast 22 i 23 grudnia.
 
ZUS Lublin

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button