AKTUALNOŚCIEDUKACJAKULTURA I ROZRYWKA

Międzypokoleniowe kolędowanie w „Norwidzie”

dsc_7836Dziś w Zespole Szkół im. C. K. Norwida w Świdniku odbyło się „Międzypokoleniowe kolędowanie”. W kolejnej już edycji tego uroczystego wydarzenia udział wzięli m.in. współorganizator imprezy wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs, ks. kan. Leszek Surma,, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Świdniku Beata Michniewicz i katecheta w Z.S nr 1 ks. Grzegorz Gut.
Dyrektor Z S nr 1 w Świdniku, Krzysztof Gałan powitał gości ciepłymi słowami – Szkoła jest trochę jak rodzina. Cieszę się, że możemy zebrać się w tak miłym gronie i wspólnie przeżywać ten przedświąteczny czas, bo nawiązując do dzisiejszej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, dsc_7825to wcale nie było zawsze takie oczywiste, że można razem świętować – przypominał dyrektor.
Polskie kolędy pięknie zaprezentowali: dzieci z Przedszkola nr 7 w Świdniku, Natalia Krysa, Katarzyna Kusy i Karolina Czubak, a także laureaci Przeglądu Piosenki dla Nauczycieli.
Podczas spotkania zgromadzona młodzież, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście wspólnie podzielili się opłatkiem.
– Życzę wam, abyście nigdy nie zwątpili w sens rozwoju przez całe życie i potrafili docenić upływ czasu. Patrząc na was mam nadzieję, że w przyszłości będziecie mądrzejsi od nas – starszego pokolenia i będziecie umieli ze sobą rozmawiać – mówił do zgromadzonej młodzieży ks. kan. Leszek Surma.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama