AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Spotkanie z weteranem wojny w Afganistanie

20. grudnia, w I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku im. W. Broniewskiego otwarte dla wszystkich spotkanie z weteranem wojny w Afganistanie Josephem Anthonym Kristopherem Cichonskim. To Amerykanin ur. 24 grudnia 1986 roku w Filadelfii, w stanie Pensylwania. W wieku 17 lat wstąpił do wojsk powietrznodesantowych US Army. Ukończył studia wojskowe, jest w stopniu kapitana. Zaraz po studiach psychologicznych na Uniwersytecie Drexela wyjechał na misję do Afganistanu. Podczas ostatniej z nich został ranny i z przyczyn zdrowotnych wrócił do domu.
Od tamtej pory współpracuje z różnymi organizacjami charytatywnymi między innymi na rzecz bezdomnych weteranów. Prowadzi także terapię dla weteranów z zespołem stresu pourazowego oraz z ludźmi uzależnionymi. Obecnie kończy studia magisterskie z psychologii na Drexel University.
Spotkanie zacznie się o godz. 11.45 we wtorek 20 grudnia na sali gimnastycznej „Bronka”. Będzie okazja do wysłuchania historii ciekawego człowieka, zadania pytań m.in. na temat wojny, życia w USA, działalności charytatywnej i innych. Organizatorami wydarzenia są Biuro Promocji i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Świdniku oraz I Liceum im. W. Broniewskiego.

Powiat Świdnicki

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama