AKTUALNOŚCI

W Bystrzejowicach rozmawiali o bezpieczeństwie

68-97259Od zagrożeń w cyberświecie przez edukację prawną starszych uczniów, bezpieczna droga do szkoły, niebezpieczne zwierzęta – to główne tematy na jakie rozmawiała policjantka ze świdnickiej komendy Policji z uczniami i przedszkolakami Zespołu Szkół w Bystrzejowicach.

Spotkanie z czterema grupami podopiecznych Zespołu Szkół odbyło się w poniedziałek. Tematy zostały specjalnie przygotowane w porozumieniu z dyrekcją placówki. Wszystko po to, aby ustrzec młodych słuchaczy przed wejściem w konflikt z prawem ale i dla poprawy ich własnego bezpieczeństwa. Każda z grup, w zależności od wieku, rozmawiała z policjantką o innych tematach. Ale wszyscy, zarówno uczniowie jak i nauczyciele, uważnie słuchali o zagrożeniach płynących z Internetu. To niezwykle ważny temat, zwłaszcza, że jak oświadcza większość uczniów świdnickich szkół – prawie każdy młody człowiek posiada obecnie dostęp do Internetu i regularnie z niego korzysta, niekiedy nawet po kilka godzin dziennie. Ale nie tylko sieć Internet wzbudziła tyle zainteresowania.

Poruszone zostały również zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Należy pamiętać, że na podmiejskich i wiejskich drogach na pieszych czyha wiele niebezpieczeństw. Dlatego też na zakończenie wszystkich spotkań dzieci otrzymały ufundowane przez Burmistrza Piask odblaskowe opaski a uczniowie klas I-III dodatkowo książeczki „Bezpieczna droga”.

KPP Świdnik

M.Sz.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama