AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Młodzi, zdolni z Zespołu Szkół w Mełgwi

Uczniowie Zespołu Szkół w Mełgwi nie tylko osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, ale rozwijają także swoje pasje i zainteresowania. Oto sylwetki pięciu utalentowanych chłopaków!
Doskonały uczeń – Dawid Baran w bieżącym roku szkolnym jest uczniem klasy III A Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. W roku 2016 odniósł następujące sukcesy: II miejsce w IV Grze Miejskiej „Żołnierze Wyklęci, Żołnierze Niezłomni”, III miejsce w Konkursie Powiatowym pod nazwą „Przesłanie ks. Jerzego Popiełuszki dla obecnych i przyszłych pokoleń, miłości do Boga, Kościoła i Ojczyzny”, II miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy Rolniczej, II miejsce w Konkursie Recytatorskim Poezji Władysława Broniewskiego, Nagroda Wójta Gminy Mełgiew dla najlepszego ucznia w roku szkolnym 2015/2016 Gimnazjum w Zespole Szkół w Mełgwi za bardzo dobre wyniki w nauce oraz obowiązkowość i sumienność. Ponadto w dniu 9.12.2016 r. Dawid Baran odebrał z rąk Wicemarszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Grabczuka stypendium w ramach programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2016-2017”.
Karateka – Dawid Banach w bieżącym roku szkolnym jest uczniem klasy I A Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi. Na tle innych uczniów wyróżnia się osiągnięciami w dziedzinie karate. W roku 2016 odniósł następujące sukcesy: II miejsce Kata drużynowe chłopców, Borzęcin Duży, VII Puchar Mazowsze karate WKF, II miejsce Kumite indywidualne chłopców 12-13 lat, Borzęcin Duży, VII Puchar Mazowsze karate WKF, II miejsce Kata indywidualne chłopców Borzęcin Duży, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate WKF, III miejsce Kumite indywidualne chłopców 12-13 lat, II super puchar dziecięcej ligi Karate Shotokan Polskiego Związku Karate, III miejsce Kumite indywidualne chłopców 12-13 lat, Paterek, Otwarte Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w Karate Shotokan.
Sukcesy w boksie – Dominik Dziurawiec w bieżącym roku szkolnym jest uczniem klasy III B Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi. Odnosi duże sukcesy w dziedzinie boksu: I miejsce – Mistrzostwo Okręgu Lubelskiego w boksie na rok 2016, I miejsce w VI Otwartych Gwardyjskich Mistrzostwach Polski w Boksie, Busko- Zdrój 2016 r., II miejsce w VII Międzynarodowym Grand Prix Małopolski.
Świetny piłkarz halowy – Maciej Krukowski jest uczniem klasy IV Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi. W roku 2016 zdobył: Wicemistrzostwo Lubelskiej Ligi Orlików Młodszych w sezonie 2015/2016, III miejsce w rozgrywkach Dziecięcej Halowej Ligi Mistrzów 2015/2016, II miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Halowym w Rudce koło Bielska Podlaskiego, I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Halowym w Piaskach.
Obiecujący tenisista – Robert Szostakiewicz jest uczniem klasy V Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi. W roku 2016 zdobył na Ogólnopolskich Turniejach rangi mistrzowskiej: I miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w tenisie do lat 12 – gra pojedyncza, I miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w tenisie do lat 12 – gra podwójna, II miejsce Letnich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w tenisie do lat 12 – gra pojedyncza, I miejsce Letnich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w tenisie do lat 12 – gra podwójna, II miejsce Letnich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w tenisie do lat 14 – gra pojedyncza, II miejsce Letnich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w tenisie do lat 14 – gra podwójna; turnieje rangi wojewódzkiej: I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatów w tenisie do lat 12 – gra pojedyncza, II miejsce w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatów w tenisie do lat 12 – gra pojedyncza, III miejsce w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatów w tenisie do lat 12 – gra podwójna, I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatów w tenisie do lat 12 – gra pojedyncza, I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików w tenisie do lat 14.
Gratulujemy sukcesów!
ZS Mełgiew

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama