AKTUALNOŚCI

IV Charytatywny Turniej o Puchar Fundacji „Krok do Marzeń”

7 stycznia w Piaskach odbędzie się IV Charytatywny Turniej o Puchar Fundacji „Krok do Marzeń”. W rozgrywkach weźmie udział 16 drużyn. Główną atrakcją turnieju będzie mini koncert samorządowców z powiatu świdnickiego. W trakcie trwania meczy towarzyskich organizatorzy zaplanowali liczne konkursy i licytacje.
Fundacja „Krok do Marzeń” działa od trzech lat. Zajmuje się pomocą osobom niepełnosprawnym poprzez finansowanie operacji, rehabilitacji a także zakupem niezbędnego sprzętu potrzebnego w codziennej egzystencji podopiecznych.  Fundacja propaguje również różne formy aktywności fizycznej wśród osób niepełnosprawnych. Do tej pory udało się pomóc dwóm chłopcom ; Kacprowi Wójcikowi z Woli Piaseckiej oraz Oskarowi Adamiakowi ze Świdnika. By zebrać fundusze na pomoc dla podopiecznych zorganizowano już dwie edycje Turnieju Charytatywnego Piłki Nożnej o Puchar Fundacji „Krok do Marzeń”, Zgrupowanie Reprezentacji Amp Futbolu (piłka nożna dla osób po amputacjach) oraz Wyprawę Rowerową „W protezie na rowerze”.
Turniej, który odbędzie się 7 stycznia w Piaskach ma na celu zebranie funduszy na pomoc dla Bartka Majewskiego. Bartek urodził się z rozszczepem kręgosłupa oraz wodogłowiem i porażonymi strunami głosowymi.  Aby usprawnić Bartka potrzebna jest stała rehabilitacja oraz specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny. To koszt około 35 tys. zł. Początek imprezy o godzinie 8.00.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama