AKTUALNOŚCIEDUKACJASPORT

Najlepsi uczniowie i sportowcy powiatu świdnickiego uhonorowani! ( fotorelacja)

Dzisiaj, podczas ostatniej w tym roku sesji Rady Powiatu uhonorowano najzdolniejszych uczniów i sportowców naszego powiatu. Stypendium Prezesa Rady Ministrów zostało przyznane uczniom, którzy w roku szkolnym 2015/2016 otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazując szczególne uzdolnienia, w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.
Uroczystość wręczenia wyróżnień przez Wicewojewodę Lubelskiego oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty odbyła się w Lubelskiem Urzędzie Wojewódzkim w dniu 30 listopada. Podczas dzisiejszej sesji starosta Dariusz Kołodziejczyk oraz wicestarosta Waldemar Białowąs  uhonorowali rodziców i podziękowali za trud włożony w edukację i wychowanie dzieci, życząc jednocześnie radości i dumy z  dalszych osiągnięć.
Okolicznościowe dyplomy oraz bony dla każdego ucznia, które zostały ufundowane przez Starostę Świdnickiego otrzymali:
– Michał Czajka wraz z rodzicami oraz dyrektorem. Michał jest uczniem I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Świdniku, klasa o profilu matematycznym, który uzyskał średnią 5,25
–  Weronika Górska wraz z rodzicami oraz dyrektorem. Weronika jest uczennicą Zespołu Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku, klasa o kierunku technik hotelarstwa, , która uzyskał średnią 5,17
– Przemysław Kloc wraz z rodzicami oraz dyrektorem. Przemysław jest  uczniem Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej im. Zygmunta Puławskiego w Świdniku, klasa o kierunku technik informatyk, który uzyskał średnią 5,31
–  Kamil Wasilew wraz z rodzicami oraz dyrektorem. Kamil jest  uczniem Zespołu Szkół w Trawnikach, klasa o kierunku technik górnictwa, , który uzyskał średnią 4, 82
Odczytano także listę uczniów, którzy osiągnęli świetne wyniki w nauce, a ich średnia ocen wynosi co najmniej 5. 0.
I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Świdniku;
Bobowska Dominika  5,16
Bujnik Michał 5,05
Czajka Michał 5,25
Derek Małgorzata        5,47
Duwer Adrian 5,25
Frączyk Paulina          5,32
Gałka Martyna            5,00
Konaszczuk Adrian    5,11
Krasoń Martyna         5,21
Kwiatkowski Patryk    5,11
Lis Patryk        5,00
Małek Andrzej            5,07
Małyska Wiktor          5,47
Michalak Alicja           5,21
Mrowca Michał           5,11
Nowosad Diana          5,15
Pastusiak Magdalena   5,79
Płonka Paulina            5,74
Rubaj Aleksandra       5,00
Sygnowski Maciej 5,16
Ślęp Piotr         5,16
Wiczuk Maciej            5,26
Wójcik Aleksandra  5,00
Zarosińska Paulina      5,06
Zacharczuk Magda      5,17
Żołędź Małgorzata      5,14
Szymanek Aleksandra            5,00
Niejedli Kamila           5,17
Brodaczewska Małgorzata      5,11
Socha Paweł    5,07
Warda Karolina           5,06
Wawszczak Katarzyna            5,00
Dul Emilia       5,00
Giszczak Krzysztof  5,29
8 grudnia w Centrum Spotkań Kultur odbyła się gala podsumowania plebiscytu „Stacje kultury 2016”. Spośród 12 szkół województwa lubelskiego, które znalazły się w ścisłym finale, osiem zostało uhonorowanych wyróżnieniami, zaś cztery tytułami „Stacja kultury 2016”.
 I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego w Świdniku zostało laureatem plebiscytu.
Plebiscyt od pięciu lat wyłania szkoły, które w sposób szczególny zaangażowały się w życie kulturalne województwa i działania na rzecz edukacji kulturalnej młodzieży. Dyplom z rąk starosty Dariusza Kołodziejczyka oraz wicestarosty Waldemara Białowąsa odebrał  Stanisław Stefańczyk dyrektor I LO im. Władysława Broniewskiego.
Okolicznościowe puchary i pamiątkowe dyplomy powędrowały także do najlepszych sportowców z naszego powiatu, które wręczyli Starosta Świdnicki – Dariusz Kołodziejczyk i Wicestarosta Powiatu Świdnickiego Waldemar Białowąs.  Sportowcy otrzymali również bony o wartości 250 złotych na zakup sprzętu sportowego.
GMINA MEŁGIEW:
DOMINIK DZIURAWIEC – ma 16 lat, dyscypliną sportową w jakiej odnosi swoje sukcesy jest boks. Jednym z największych osiągnięć Dominika w tym roku jest I miejsce na Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego oraz I miejsce na Gwardyjskich Mistrzostwach Polski w Busku- Zdroju.
MACIEJ Krukowski – ma 10 lat, jest uczniem Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi. Maciej to młody utalentowany piłkarz a za największy sukces kończącego się 2016 roku można uznać wicemistrzostwo Lubelskiej Ligi Orlików Młodszych w sezonie 2015/ 2016.
KONRAD SERENDA – ma 11 lat. Uczeń Szkoły Podstawowej im. Jaworzniaków w Krzesimowie jest już pomimo młodego wieku utytułowanym zawodnikiem karate Shotokan. Największym tegorocznym sukcesem Konrada jest I miejsce w kumite ind. Chłopców w wieku 10-11 lat w Otwartych Mistrzostwach Kujaw i Pomorza w Karate Shotokan.
MIASTO i GMINA PIASKI:

WERONIKA FABIAN – ma 17 lat, jest czołową zawodniczką Ludowego Klubu Sportowego z Wierzchowisk  a także najlepszą strzelczynią swojej drużyny. Weronika jest reprezentantką kadry województwa lubelskiego w piłce nożnej kobiet.

KACPER KASPRZAK –ma 10 lat, reprezentuje Ludowy Klub Sportowy Piaskovia Piaski i jest uczniem Szkoły Podstawowej w Bystrzejowicach, Kacper jest jednym z najlepszych zawodników w swojej kategorii wiekowej, równie dobrze operuje piłką zarówno prawą jak i lewą nogą, w rywalizacji na boisku jest waleczny, nieustępliwy i bardzo dobry technicznie.

OSCAR POŁEĆ – ma 11 lat, reprezentuje Klub Sportowy przy UMCS Lublin, w mijającym roku zajmował czołowe lokaty w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich w swojej kategorii wiekowej w tym m.in. zajął trzecie miejsce na turnieju tenisowym na szczeblu wojewódzkim.
GMINA RYBCZEWICE
JAN JAWORSKI – ma 9 lat, jest zawodnikiem Lubelskiego Klubu Sportów Walki „DAN” . Największym sukcesem Janka jest występ na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w taekwondo PUT, na których to zdobył 4 złote i jeden srebrny medal. Oprócz tego młody zawodnik godnie reprezentował gminę Rybczewice i Powiat Świdnicki na zawodach na terenie całego kraju.
ZUZANNA POŁEĆ – ma 14 lat, jest uczennicą Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rybczewicach, w powiatowych zawodach sportowych wraz ze szkolną drużyną zajęła pierwsze miejsce  w  turniejach piłki ręcznej i piłce nożnej oraz drugie miejsce w Powiatowych Biegach Przełajowych.
DAWID ZIELIŃSKI – ma 10 lat, jest zawodnikiem GLKS Victoria Rybczewice. Jako kapitan doprowadził drużynę do finału wojewódzkiego rocznika 2006. Posiada umiejętność strzału z każdej pozycji, wyróżnia się ambicją i walecznością na boisku. Dawid to król strzelców w rozgrywkach Lubelskiego Związku Piłki Nożnej „Orlik Starszy”.
 
MIASTO i GMINA ŚWIDNIK:
MATEUSZ BUDA– ma 17 lat, jest zawodnikiem Lubelskiego Klubu Sportów Walki „DAN” w kończącym się roku zdobył  Mistrzostwo Polski Juniorów w kickboxingu, złoty i srebrny medal  w Polish Open w kickboxingu. Mateusz jest zawodnikiem kadry narodowej juniorów w Kickboxingu w 2016 roku.
EMIL KRZYKAŁA – ma 15 lat. Jest pływakiem Klubu Sportowego Avia Świdnik. Emil to m.in. Mistrz Polski w sztafecie oraz zdobywca złotego medalu na 200 m stylem dowolnym w Mistrzostwach Polski juniorów piętnastoletnich rozgrywanych w Lublinie. Emil reprezentował Polskę w wielomeczu pływackim juniorów w Budapeszcie, skąd przywiózł 3 medale- brąz indywidualnie oraz 2 złote medale w sztafecie.
PIOTR SAWICKI – ma 42 lata, jest zawodnikiem Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji Start w Lublinie. Jest jednym z najbardziej utytułowanych łuczników niepełnosprawnych w Polsce. W mijającym roku reprezentował nasz kraj na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro. Oprócz tegorocznych igrzysk Pan Piotr brał także udział w olimpiadach w Atenach i Pekinie. Największymi sukcesami naszego zawodnika  są indywidualne medale Mistrzostw Świata i Europy w konkurencji W-2, w której to zawodnicy strzelają  na wózkach inwalidzkich z łuków klasycznych, w pozycji siedzącej.
 
GMINA TRAWNIKI:
KONRAD KORZENIOWSKI – ma 14 lat, jest uczniem II klasy Gimnazjum Publicznego im. Polonii Francuskiej w Trawnikach. W mijającym roku zajął pierwsze miejsce w mistrzostwach powiatu świdnickiego w tenisie stołowym. Odnosił również sukcesy na arenie wojewódzkiej i krajowej m.in. zajął II miejsce w Grand Prix Polski Kadetów
KAMIL MATUSIAK– ma 14 lat, również jest uczniem II klasy Gimnazjum Publicznego im. Polonii Francuskiej w Trawnikach. Jako  zawodnika LKSW DAN do jego licznych osiągnięć należą: III miejsce w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwondo ITF, VI miejsce w Wojewódzkich zawodach Taekwondo, III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów Młodszych w Taekwondo ITF
KATARZYNA NOWOMIEJSKA- Ma 17 lat, jest zrzeszona w Sportowym Klubie Taekwondo w Trawnikach. Jej największymi tegorocznymi osiągnięciami są: III miejsce w indywidualnych walkach kobiet do 60 kg juniorów w Mazovia Master Cup Ciechanów 2016. Liczne miejsca na podium w kategoriach: układów i walki sportowej w  stopniach mistrzowskich DAN w Międzywojewódzkich Mistrzostwach juniorów w Taekwondo oraz udział w Mistrzostwach Polski w Taekwondo.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
 

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close
Reklama