AKTUALNOŚCI

Włącz się do WOŚP w Świdniku

Już 15 stycznia 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku hasło przyświecające akcji brzmi ,,Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom ”.
Klub Honorowych Dawców Krwi im.Bł.Ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik włącza się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na rzecz Orkiestry organizowane są akcje poboru krwi i rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego. Akcja odbędzie się 13 stycznia w PZL-Świdnik w godzinach 8.oo – 12.oo.
Chętni spoza pracowników powinni zgłaszać się z dokumentem tożsamości do biura przepustek.
– Oddanie krwi i zarejestrowanie się jako potencjalny dawca szpiku kostnego dla Orkiestry to chyba najlepszy dar ratujący życie. Apelujemy do naszych mieszkańców i młodzieży szkolnej – przyłączcie się do akcji. Jednocześnie apelujemy do krwiodawców w całej Polsce o przyłączenie się do nas organizując w styczniu akcje poboru krwi na terenach swojej działalności – mówi Andrzej Słotwiński, Prezes Klubu HDK-PCK im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Swidnik .S.A.
15 stycznia atrakcje od godz. 10.00 proponuje MOK w Świdniku. Do godz. 12.30 w ramach tzw. Bloku rodzinnego występy:
Teatr Lalki (MOK), Ognisko Muzyczne, „Kolorowe Nutki” (Przedszkole nr 3), „Zefirki” (Przedszkole nr 4), Dzieci z Przedszkola nr 5, Dzieci z Przedszkola nr 6, „Psotki” i Zespół Tańca Ludowego (Przedszkole nr 7), „Grupa Sigma i Pi” (Niepubliczne Przedszkole Sigma i Pi), Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Kubuś Puchatek i Przyjaciele, „Elfiki – Świetliki” (Niepubliczne Przedszkole Tęczowy Domek), Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Bajkowy Świat.
Między 12.30 – 19.00 odbywać się będzie Blok młodzieżowy, a w nim:
Taniec Współczesny (MOK), Świdnicka Grupa Baletowa (MOK), ZTL Leszczyniacy, ZTN Ambaras (SDK), Dziecięcy Chór Gospel (MOK), LKSW Dan, Lubelski Związek Karate Tradycyjnego, ZTN FUX (MOK), zespół Muchachos (MOK), Fabryka Pomarańczy (MOK), Świdnik Gospel Choir (MOK)
Na godz. 17.00 przewidziano licytację główną. O 19.00 wystąpi zespół Coś Tak O i tradycyjnie o godz. 20:00 imprezę zakończy Światełko do nieba.
– Zebraliśmy już ok. 140 wolontariuszy. W tym roku licytujemy m. in. złote serduszko i gadżety WOŚP. Czekamy na inne przedmioty na licytacje. Zachęcamy do ich przekazywania. – mówi Katarzyna Marjasiewicz, z Działu Centrum Kultury ds. Promocji w MOK-u.
Wartościowe gadżety można dostarczać do Centrum Kultury do 9 stycznia wraz z informacją o wysokości ceny wywoławczej.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close