AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Święto Trzech Króli w Świdniku (foto)

Dzisiaj z okazji święta Trzech Króli po raz piąty przeszedł ulicami Świdnika specjalny orszak. Podobne Orszaki Trzech Króli pojawiły się na ulicach min. Piask i Mełgwi. Ich scenariusz nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie biblijnym.
Orszak Trzech Króli to przedstawienie jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek, z inicjatywy działania wspólnoty lokalnej społeczności. Scenariusz tej jednej z największych rodzinnych, plenerowych imprez jest wszędzie podobny, ponieważ oparty na ewangelicznym przekazie sprzed 2017 lat. Mędrcowie ze Wschodu, wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej szopie najprawdziwszego Boga. Trzej Królowie oddają mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu. Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne kolędowanie ludzi, którzy idą za Trzema Królami oraz ich rycerzami, wojownikami i dwórkami.
W Świdniku taki Orszak pojawił się po raz 5. Tuż po godzinie 13, z trzech parafii- Chrystusa Odkupiciela, św. Józefa i św. Kingi wyruszyły małe orszaki, by spotkać się na Placu Konstytucji 3-go Maja. Tam uformował się orszak główny, który przemaszerował w kierunku Kościoła NMP Matki Kościoła. Podczas trasy rozegrały się trzy scenki teatralne. Marsz uwieńczyła scena finałowa na terenie Kościoła NMP Matki Kościoła oraz uroczysta Msza Święta.

Reklama
Zapisz
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama