AKTUALNOŚCI

Tak było podczas Święta Trzech Króli w Mełgwi

6 stycznia w Mełgwi przeszedł Orszak Trzech Króli. Mimo, że panował siarczysty mróz w wydarzeniu uczestniczyła kilkunastoosobowa grupa mieszkańców.
Przed Mszą Świętą można było wysłuchać koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkół w Mełgwi przygotowanych przez Pana Andrzeja Mędzelewskiego.
Głównym organizatorem orszaku była Parafia pw. Św. Wita w Mełgwi. Swoją „cegiełkę” do orszaku dołożyła Akcja Katolicka działająca przy parafii, Urząd Gminy w Mełgwi, miejscowe szkoły i przedszkola oraz Gminny Ośrodek Kultury. Dla wszystkich uczestników orszaku zapewniono barwne żółte i niebieskie korony oraz specjalne śpiewniki z najpiękniejszymi polskimi kolędami.
Na zakończenie orszaku, serdecznie podziękował ksiądz dziekan Dariusz Moczulewski, proboszcz parafii w Mełgwi. – Za budowanie żywego Kościoła serdeczne Bóg zapłać! Bogatsi o doświadczenie za rok pójdziemy znów – oznajmił ks. Dariusz Moczulewski. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji orszaku oraz samym uczestnikom.
– Pan Andrzej Mędzelewski wykonał z dziećmi świetną robotę i należą mu się za to ogromne podziękowania – dodał Ryszard Podlodowski – Cieszę się, że widzę tu tak dużo mieszkańców, całe rodziny z naszej gminy.
Słodki poczęstunek dla uczestników przygotowała Akcja Katolicka działająca przy Parafii oraz nasi duszpasterze. Po mszy najmłodsi mogli poczęstować się cukierkami, szczęśliwcy którzy znaleźli słodycz „z numerkiem” otrzymali drobne upominki, które wręczyli Pan Wójt Gminy Melgiew Ryszard Podlodowski wraz z Z-cą Elżbietą Korbus
 

 
UG Mełgiew

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button