AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Dzisiaj 25 Finał WOŚP! Tak było w Świdniku ( foto )

Dzisiaj wszystkim w Polsce przyświeca jeden cel- zebrać jak najwięcej pieniędzy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. To 25 Finał WOŚP!
W całej Polsce odbywają się dzisiaj kwesty i licytacje. W tym roku hasło przyświecające akcji Jurka Owsiaka brzmi -,,Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom ”. Jak zwykle w Świdniku MOK przygotował szereg atrakcji, by wspomóc 25 już Finał WOŚP.
Podczas bloku rodzinnego wystąpili: Teatr Lalki (MOK), Ognisko Muzyczne, „Kolorowe Nutki” (Przedszkole nr 3), „Zefirki” (Przedszkole nr 4), Dzieci z Przedszkola nr 5, Dzieci z Przedszkola nr 6, „Psotki” i Zespół Tańca Ludowego (Przedszkole nr 7), „Grupa Sigma i Pi” (Niepubliczne Przedszkole Sigma i Pi), Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Kubuś Puchatek i Przyjaciele, „Elfiki – Świetliki” (Niepubliczne Przedszkole Tęczowy Domek), Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Bajkowy Świat
W bloku młodzieżowym zaprezentowali się: Taniec Współczesny (MOK), Świdnicka Grupa Baletowa (MOK), ZTL Leszczyniacy, ZTN Ambaras (SDK), Dziecięcy Chór Gospel (MOK), LKSW Dan, Lubelski Związek Karate Tradycyjnego, ZTN FUX (MOK), zespół Muchachos (MOK), Fabryka Pomarańczy (MOK), Świdnik Gospel Choir (MOK).
Najwięcej emocji, jak zwykle przyniosła licytacja główna. Tuż przed nią świdnicki licznik pokazał ponad 20 tys. zł. Świdniczanie nie zawiedli i skutecznie podwyższali kwotę podczas licytacji różnych przedmiotów. Oprócz rzeczy opatrzonych logo WOŚP pojawiały się przedmioty ofiarowane przez sportowców, instytucje, artystów, rysowników, samorządowców, stowarzyszenia i wielu sponsorów, którzy zechcieli wspomóc akcję. Złote serduszko w tym roku zostało wylicytowane za kwotę 650 zł. Na scenie pojawił się także zespół Coś tak O. Jak zwykle od 25 lat akcję zakończy światełko do nieba.
 
Nie znamy jeszcze ostatecznej kwoty zebranej podczas 25 Finału WOŚP. Z pewnością poinformujemy o niej w kolejnych materiałach. Trzymamy kciuki za nowy rekord!!!


Zapisz
Zapisz
Zapisz
Zapisz

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close