AKTUALNOŚCISPORT

Piłkarska i siatkarska sekcja żółto- niebieskich w strukturach MKS Avia Świdnik

Dzisiaj w świetlicy klubowej odbyło się spotkanie w sprawie przejęcia przez Miejski Klub Sportowy piłkarskiej i siatkarskiej sekcji żółto- niebieskich. Podczas konferencji zostało podpisane porozumienie przez prezesa spółki MKS Avia Świdnik oraz władze ASPS i GPTS Avia.
W praktyce oznacza to zakończenie procesu włączenia piłkarskiej i siatkarskiej sekcji Avii, w struktury Miejskiego Klubu Sportowego. Podczas październikowej sesji Rady Miasta w 2016 roku, radni zdecydowali o utworzeniu gminnej spółki pod nazwą: „ Miejski Klub Sportowy Avia Świdnik”, która miała na początek przejąć drużyny siatkarzy i piłkarzy. Do jej zadań należy również zarządzanie stadionem oraz innymi obiektami, które mają powstać przy ul. Fabrycznej. Zadaniem jednostki jest utrzymanie poziomu sportowego na co najmniej obecnym pułapie w przypadku drużyn seniorskich i rozwój sportu amatorskiego dzieci i młodzieży poprzez szkolenie w piłce nożnej i siatkowej. Władze miasta zapewniły już wkład finansowy.  Będzie to kwota 1, 2 mln zł., którą UM wpłaci, jako kapitał zakładowy spółki.
Ostatnio trwały negocjacje z przedstawicielami ASPS i GPTS, związane z warunkami przejęcia licencji zespołów, zawodników oraz zobowiązań stowarzyszeń względem wierzycieli.Podpisane porozumienie potwierdziło osiągnięcie kompromisu.
 

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama