AKTUALNOŚCI

Trudne warunki na drodze. Policja apeluje-zadbajmy o bezpieczeństwo!

Padający marznący deszcz i śliska nawierzchnia. Z takimi warunkami muszą liczyć się kierowcy. Dlatego wsiadając za kółko warto pamiętać, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych. Panująca obecnie aura sprzyja stłuczkom i kolizjom. Tylko wczoraj z samego rana na terenie naszego województwa doszło już do 30 zdarzeń drogowych. Apelujemy o bezpieczną i ostrożną jazdę

Z powodu opadów marznącego deszczu i wynikającej z tego śliskiej nawierzchni często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Aby tego uniknąć należy zwiększyć czujność i zachować wzmożoną ostrożność!
Przy takich i szybko zmieniających się warunkach koła szybko tracą przyczepność. Wykonywanie wszelkich manewrów w taką pogodę – wyprzedzania, wymijania, wchodzenia w zakręt może skończyć się tragicznie. Starajmy się przewidywać zagrożenia. Zadbajmy o to, by bezpiecznie dojechać do celu!
Szczególny apel kierujemy także do pieszych, uczulając, że wchodzenie tuż przed nadjeżdżający pojazd może skończyć się tragicznie. Wzmożoną czujność należy zachować także bezpośrednio na pasach. Należy się upewnić, czy kierowca zdąży wyhamować.
Tylkowczorajszego poranka na terenie naszego województwa doszło do 30 zdarzeń drogowych. Apelujemy o bezpieczną i ostrożną jazdę!
K.K.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close