Wierzchowiska kończyły w „dziewiątkę”

Drużynie Ludowego Klubu Sportowego z Wierzchowisk wyjazd na mecz A klasy do GLKS Głusk kompletnie się nie udał. Na zbiórkę zgłosiło się tylko dziesięciu zawodników. Pomimo tego drużyna trenera Jerzego Puczkowskiego podjęła wyzwanie i stanęła do nierównego pojedynku z wyżej notowanym rywalem. Od 60 minuty, po czerwonej kartce dla Pawła Rubaja, nasz zespół na placu gry musiał sobie radzić już tylko w „dziewiątkę”…
Wierzchowiska: Marek Wołoszyn, Tomasz Tomczyk, Tomasz Sapuła, Paweł Szczęśniak, Adrian Świech, Norbert Ładniak, Andrzej Pastuszak, Paweł Rubaj, Dominik Jarosz, Marcin Winiarczyk.
Od początku do ataku ruszyli gospodarze, którzy mając na placu gry o jednego zawodnika więcej, starali się wykorzystać swoją przewagę. Wierzchowiska umiejętnie broniły się aż do 42 minuty. Wtedy po błędzie w kryciu rywale trafili do siatki bramki strzeżonej przez Marka Wołoszyna. Na początku drugiej połowy o dziwo lepiej od rywali prezentowali się nasi futboliści. Niestety brzemienną w skutkach okazała się 60 minuta spotkania. Wtedy to czerwoną kartką za faul taktyczny został ukarany Paweł Rubaj. Wierzchowiska musiały sobie dalej radzić w „dziewiątkę”. Na szczęście chwilę później siły na placu gry prawie się wyrównały. Jeden z piłkarzy Głuska za wybitnie niesportowe zachowanie wobec schodzącego Rubaja także ujrzał „czerwień”. Niewiele ciekawego działo się w ostatnich fragmentach tego spotkania. Goście opadli z sił, a miejscowi nie forsowali tempa i spokojnie czekali na okazję do „dobicia” przeciwnika. Ta nadarzyła się w doliczonym czasie gry i mecz zakończył się wygraną Głuska 2:0.
Do zakończenia sezonu piłkarzom LKS Wierzchowiska pozostały do rozegrania jeszcze trzy mecze. Terminarz wygląda następująco: niedziela 28 maja, godz. 12 Wierzchowiska – Błękitni Dys * niedziela 4 czerwca, godz. 17.30 Wierzchowiska – Piotrcovia Piotrków * niedziela 11 czerwca, godz. 18 Madjan-Marina Zemborzyce – Wierzchowiska.