AKTUALNOŚCI

Wyłudzali zaliczki na wymianę liczników prądu

Dwaj mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego odpowiedzą przed sądem za szereg oszustw dokonanych pod pozorem wymiany liczników energii elektrycznej. Mężczyźni, podając się za pracowników zakładu energetycznego, wyłudzali w większości od starszych ludzi różne kwoty pieniędzy tytułem zaliczek. Ofiarami oszustów padli głównie mieszkańcy województwa lubelskiego, a także mazowieckiego, świętokrzyskiego i podlaskiego.

W styczniu bieżącego roku świdnicka Policja przyjęła zgłoszenia o oszustach, którzy podając się za pracowników zakładu energetycznego, wyłudzili od dwóch osób łącznie 1200zł. Kwoty miały stanowić zaliczki na poczet rzekomej wymiany liczników prądu. W wyniku podjętych czynności świdniccy kryminalni ustalili, że sprawcami są dwaj mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego w wieku 44 i 40 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani w miniony weekend. Oprócz przestępstw dokonanych na terenie powiatu świdnickiego, policjanci udowodnili im dokonanie co najmniej 7 innych oszustw ta samą metodą, gdzie pokrzywdzonymi byli mieszkańcy innych miejscowości województwa lubelskiego, a także mazowieckiego, świętokrzyskiego i podlaskiego. Mężczyźni wyłudzili łącznie blisko 8000zł. Wobec 40-latka sąd zastosował dziś areszt tymczasowy na 3 miesiące, a jego wspólnik poddany został dozorowi policyjnemu. Sprawcom grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Trwa dalsze postępowanie w tej sprawie.
Policja niezmiennie apeluje o ostrożność i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. W razie wątpliwości co do rzeczywistej tożsamości niespodziewanego gościa podającego się za pracownika jakiejkolwiek z instytucji należy niezwłocznie skontaktować się  z Policją, szczególnie jeśli składa on jakąkolwiek ofertę pod warunkiem przekazania mu posiadanych pieniędzy.
P.L.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close