AKTUALNOŚCISPORT

Z Szamotulskim za plecami. Kolejny mecz Jacka Kosierba w Reprezentacji Polskich Pisarzy

Piłkarska Reprezentacja Polskich Pisarzy rozpoczęła przygotowania do Mistrzostw Świata, które w przyszłym roku zostaną rozegrane w Rosji. W pierwszym tegorocznym sprawdzianie formy „ludzie pióra” zmierzyli się z Reprezentacją Polskich Dziennikarzy. Mecz został rozegrany na pięknym obiekcie FCBEscola Varsovia – hali przy ulicy Ostródzkiej 175 w Warszawie. Swój mecz nr 10 z „orzełkiem” na piersi rozegrał świdniczanin Jacek Kosierb.
– Przeciwnik był bardzo wymagający i wystąpił niemal w najsilniejszym składzie. Po zaciętym, pełnym emocji i ciekawych akcji z obu stron spotkaniu przegraliśmy 4:6 (2:3), choć dwukrotnie obejmowaliśmy prowadzenie 1:0 i 2:1. W drugiej połowie mieliśmy strzał z rzutu wolnego w poprzeczkę, a w końcówce po rzucie karnym piłka ostemplowała poprzeczkę. Po raz drugi w życiu przyszło mi grać na pozycji ostatniego stopera. W pierwszej połowie za plecami miałem… 13-stokrotnego reprezentanta Polski Grzegorza Szamotulskiego. W drużynie przeciwnej zagrali m.in.: Marcin Lepa (Polsat Sport), Grzegorz Jędrzejewski (TURBO Football Academy) czy Dariusz Tuzimek (sportowefakty.wp.pl). O takiej sytuacji jeszcze do dnia tego meczu mogłem sobie tylko pomarzyć – przyznaje Jacek Kosierb.
Kolejnym sprawdzianem reprezentacyjnej formy będzie turniej w Józefowie koło Warszawy, który zostanie rozegrany w kwietniu. Potem Reprezentację Polskich Pisarzy czeka międzypaństwowy mecz z Reprezentacją Pisarzy z Niemiec. Ta rywalizacja została zaplanowana na niedzielę 7 maja br i odbędzie się na jednym ze stadionów w stolicy naszego kraju.
 

Od lewej: Grzegorz Szamotulski, Jacek Kosierb i menadżer Reprezentacji Polskich Pisarzy Andrzej Grajewski.
 

Reprezentacja Polskich Pisarzy ‚2017. Jacek Kosierb – pierwszy z lewej w dolnym rzędzie.
 

Jak obrońca z obrońcą czyli Marcin Lepa (Polsat Sport) i Jacek Kosierb.
 

Jacek Kosierb rzy piłce
Fot. Aneta Kosierb

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close