AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Bogata oferta naszych szkół na Targach Edukacyjnych w Lublinie

Dziś w Targach Lublin rozpoczęła się XIII już edycja Targów Edukacyjnych. W uroczystości otwarcia udział wzięli m.in.: Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty, Krzysztof Grabczuk Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Ewa Dumkiewicz-Sprawka Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania UM Lublin, Krystyna Węclewicz-Grajek Prezes Zarządu Targów Lublin oraz Waldemar Białowąs Wicestarosta Świdnicki.
 
Na targach ofertę edukacyjną prezentują szkoły ponadgimnazjalne głównie z Województwa Lubelskiego i uczelnie wyższe z całej Polski. Powiat Świdnicki godnie reprezentują dwie szkoły: Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej im. Z. Puławskiego w Świdniku i Zespół Szkół w Piaskach. Każda z nich przygotowała atrakcyjne stoiska, na których zachęca do nauki w swoich murach. – Mamy się czym pochwalić jeśli chodzi o powiatową oświatę – podkreślał Waldemar Białowąs – dla młodzieży mamy cały wachlarz kierunków kształcenia zarówno ogólnego, jak i zawodowego na najwyższym poziomie, bazę sportową, internaty, a także pełnych pasji nauczycieli, otwartych na młodzież i jej potrzeby. – podkreślał Wicestarosta.
Szkoły prześcigają się w prezentowaniu swoich atutów, stoiska są kolorowe i pełne muzyki. Chętni mogą skorzystać z profesjonalnego masażu, wykonać manicure lub poddać się zabiegom fryzjerskim. Na stoiskach pełno jest też smakowitych kąsków.
Warto odwiedzić targi, które odbywać się będą również jutro.
(dp)


 

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close