AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Tak bawili się mieszkańcy DPS podczas balu karnawałowego! (foto)

W środę, 15 lutego w Domu Pomocy Społecznej w Świdniku odbył się Bal Karnawałowy, który zorganizowali podopieczni placówki. Wśród zaproszonych gości znalazł się członek zarządu powiatu Leszek Czechowski. Na spotkanie zaproszono również zaprzyjaźnionych pensjonariuszy DPS w Matczynie z dyrektor Elizą Pielachą oraz pensjonariuszy DPS w Ostrowie Lubelskim z dyrektorem – Tadeuszem Fituchem. Na uroczystości obecna była również Iwona Maluga, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdniku.
Bal odbył się już po raz 5 i jak zwykle był świetną okazją nie tylko do dobrej zabawy, ale również sprzyjał integracji pomiędzy mieszkańcami z różnych placówek.- Dzisiejsza impreza to nic innego, jak realizacja indywidualnych planów wsparcia. To jest jeden z elementów relacji interpersonalnych, poznawczych i społecznych pomiędzy mieszkańcami.- powiedział Aleksander Piechnik, dyrektor DPS w Świdniku.
Oprawę muzyczną zapewniła Gminna Orkiestra Dęta działająca przy Zespole Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach.- Tutaj widać entuzjazm uczestników i dobrą zabawę. To również świetna okazja do spotkań mieszkańców z trzech naszych domów, które położone są w znacznej odległości od siebie.- skomentował członek zarządu, Leszek Czechowski.
Czechowski zapowiedział również, że ten rok będzie przełomowym dla DPS- ów, albowiem planowany jest szereg inwestycji budowlanych, które będą miały za zadanie polepszenie warunków bytowych mieszkańców.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close