AKTUALNOŚCI

Polskie miasta wśród najbardziej zakorkowanych na świecie. Lublin w niechlubnej czołówce!

Zmotoryzowani na drogach w Łodzi spędzają w podróży dodatkowo 178 godzin w skali roku<br>
Fot. Fotolia
Zmotoryzowani na drogach w Łodzi spędzają w podróży dodatkowo 178 godzin w skali roku
Fot. Fotolia
 
Łódź, podobnie jak w ubiegłorocznej edycji raportu o najbardziej zatłoczonych miastach na świecie, jest liderem zarówno krajowego, jak i europejskiego zestawienia. Autorzy opracowania wskazali, że poziom zakorkowania w tym mieście w ciągu roku spadł o 3 proc., ale i tak kierowcy jeżdżący po łódzkich ulicach mogą spodziewać się wydłużenia czasu podróży średnio o 51 proc., a podczas wieczornych godzin szczytu nawet o 88 proc. w porównaniu z sytuacją, gdy na drogach nie ma zatorów.
Oznacza to, że zmotoryzowani na drogach w Łodzi spędzają w podróży dodatkowo 178 godzin w skali roku.
Za Łodzią uplasował się Lublin (40 proc.), następnie Kraków (38 proc.), Warszawa (37 proc.) i Wrocław (35 proc.). Te miasta stanowią piątkę najbardziej zatłoczonych w Polsce.
Mniejszy poziom zakorkowania w stosunku do poprzedniego zestawienia odnotowano w trzech aglomeracjach: Łodzi, Warszawie i Szczecinie. Sytuacja nie zmieniła się we Wrocławiu, Poznaniu i Bydgoszczy. Większe zatłoczenie zarejestrowano natomiast w Lublinie, Krakowie, Trójmieście, Białymstoku, Bielsku-Białej i Katowicach.
Z danych firmy TomTom wynika, że od 2008 r. poziom zakorkowania wzrósł w skali globalnej o 23 proc.
W światowym rankingu najbardziej zatłoczonych miast w 2016 r. Łódź uplasowała się na piątej pozycji, za najbardziej zakorkowaną stolicą Meksyku – Mexico City.
http://kurier.pap.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close