AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Natalia Krysa laureatką konkursu „Piosenki z Duszą”!

Poezja śpiewana, piosenka teatralna, czyli tzw. utwory z duszą – z doskonałymi tekstami Zbigniewa Herberta, Seweryna Krajewskiego czy Agnieszki Osieckiej interpretowali dziś młodzi artyści z powiatu świdnickiego. Zwyciężyła dziewczyna, która sama napisała słowa i muzykę.
Dziś w Internacie Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej im.Zygmunta Puławskiego odbyła się II edycja konkursu „Piosenki z duszą”, pod patronatem Starosty Powiatu Świdnickiego.

Konkurs skierowany był do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego oraz Miasta Lublina. W składzie Jury znalazły się ważne osobistości – Pani Irena Glinka – instruktor, teatrolog, animator kultury, Pani Beata Golacik – poetka, publikująca wiersze pod pseudonimem Kalina Kowalska, autorka tomików: Za mną przede mną, Światło, Łupki, Złodziejka głosu, publicystka, jurorka w konkursach poetyckich, nauczycielka w szkole średniej oraz Pan Bartłomiej Abramowicz – kompozytor, pianista, współpracujący z artystami w całym kraju, obecnie związany z Warszawskim Teatrem Piosenki.

Poziom artystyczny wykonawców był bardzo wysoki a dobór repertuaru okazał się niezwykle ciekawy. Zwyciężczynią konkursu została Natalia Krysa z Zespołu Szkół nr 1 w Świdniku, która zaprezentowała swój autorski utwór zatytułowany „Pięciolinia zmysłów”.

II miejsce zajęła Katarzyna Kusy również z ZS nr 1 w Świdniku przy akompaniamencie gitarowym -Karoliny Czubak. III miejsce zdobyła Ewa Jagiełło z XV LO Zespołu Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie. Wyróżnienia otrzymali: Ewa Zgórska z Bursy Szkolnej nr 3 w Lublinie, zespół w składzie Daniel Goral, Bartłomiej Cioczek oraz Maciej Pluta z ZS nr 1 w Lublinie oraz Magdalena Beć, która reprezentowała Internat PCEZ w Świdniku. W kategorii szkół gimnazjalnych wyróżnienia otrzymały: Paulina Kosowska oraz Marek Miciuła z Gimnazjum nr 3 w Świdniku. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!!!

Była to już II edycja Konkursu „Piosenki z Duszą”, który w opinii przedstawicieli Starostwa Powiatu Świdnickiego –Pana Waldemara Białowąsa i Pani Joanny Kulikowskiej, jury a także opiekunów artystycznych i wykonawców oceniany jest jako wysoce kulturotwórczy oraz chwytający za serce i duszę. Organizatorzy – Internat PCEZ w Świdniku już dziś zaprasza do uczestnictwa w kolejnych edycjach Konkursu Piosenki z Duszą.

Reklama


 

reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close