AKTUALNOŚCISPORT

Sportowy kalejdoskop

TAEKWONDO. W Pabianicach odbył się międzynarodowy kurs instruktorski taekwondo, który poprowadził mistrz Don Dalton z Irlandii (8.dan), prezydent ITF Union. W szkoleniu udział wzięli ćwiczący z Polski, Ukrainy, Litwy, Hiszpanii i Anglii, posiadacze stopni mistrzowskich od pierwszego do szóstego dana i najwyższych stopni uczniowskich. Wśród uczestników znalazła się trójka reprezentantów Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan ze Świdnika – główny trener klubu Piotr Bernat, który brał już udział w podobnym szkoleniu w 2016 roku w Budapeszcie i był jednym z inicjatorów zorganizowania kursu w Polsce, oraz debiutujący na takim szkoleniu Piotr Żołędź i Małgorzata Ciesielska. Organizatorem imprezy był instruktor Grzegorz Sokołowski i jego klub PKSW Azja Pabianice, który od lat już współpracuje ze świdnickimi sportowcami.
PIŁKA NOŻNA. Od lekkiego falstartu rundę wiosenną sezonu 2016/2017 rozpoczęli III-ligowi piłkarze MKS Avia Świdnik. Podopieczni trenera Jacka Ziarkowskiego w dwóch meczach rozegranych na własnym boisku zdobyli tylko jeden punkt. Najpierw przegrali z Podhalem Nowy Targ 1:2 (bramka: Krystian Mroczek), a następnie zremisowali z JKS 1909 Jarosław 1:1 (bramka: Wojciech Białek). Kolejny mecz w roli gospodarzy żółto-niebiescy rozegrają w sobotę 25 marca br. o godz. 14.00, a ich rywalem będą Karpaty Krosno.
SIATKÓWKA. Drużyna MKS Avia była bardzo blisko sprawienia sporej sensacji i wyeliminowania w fazie play-off najlepszego zespołu rundy zasadniczej siatkarskiej II ligi czyli Karpat Krosno. W pierwszym meczu rozegranym na parkiecie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku żółto-niebiescy pokonali wyżej sklasyfikowanych rywali 3:2 (14:25, 25:22, 25:21, 19:25, 15:10). W meczu rewanżowym rozegranym w Krośnie lepsi 3:2 (16:25, 25:10, 25:14, 22:25, 15:13) okazali się gospodarze z Karpat. O tym która z drużyn zagra w najlepszej czwórce sezonu musiał zadecydować tzw. „złoty set”. W nim minimalnie lepsi okazali się rywale zwyciężając 15:13! Podopiecznym trenera Piotra Maja pozostanie walka w grupie o miejsca 5-8. Przeciwnikiem naszych siatkarzy będzie zmierzą się z przegranym z pary Dunajec Nowy Sącz – Błękitni Ropczyce.
HALOWA PIŁKA NOŻNA. Drużyna Dywany Łuszczów została zwycięzcą XX Turnieju o Przechodni Puchar Burmistrza Świdnika w halowej piłce nożnej pięcioosobowej. W meczu finałowym „dywaniki” skromnie 1:0 pokonały Soft Bait Systems. Gola na wagę tryumfu zdobył Kamil Cieśla. Trzecią lokatę po wygranej 2:1 nad KSW wywalczyli futboliści TKKF Świt. Najlepszym strzelcem turnieju został Adrian Duda (Soft Bait Systems) – zdobywca 6 goli. Natomiast miano najlepszego piłkarza otrzymał Jakub Bomba (Dywany Łuszczów), a bramkarza: Dawid Grzeszczuk (TKKF Świt). Dodatkową atrakcją jubileuszowej edycji turnieju był pokazowy mecz futsalu, w którym I-ligowy AZS UMCS Lublin w czterech 10-minutowych kwartach rywalizował z półfinalistami turniejowych zmagań. Przedstawiciele świdnickiej halówki walczyli dzielnie, ale musieli uznać wyższość ligowców. Wyniki poszczególnych części tego spotkania: 2:0 z Soft Bait Systems, 1:0 z KSW, 2:0 z TKKF Świt i 3:2 (bramki: Jakub Bomba i Maksymilian Kuś) z Dywanami Łuszczów.
SPORT SZKOLNY. W hali sportowej Zespołu Szkół w Piaskach odbyły się Mistrzostwa Rejonowe w Piłce Siatkowej dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych. W rozgrywkach uczestniczyły reprezentacje: I LO Świdnik, II LO Świdnik, ZS Łęczna, ZSE i III LO Chełm oraz ZSZ NR 1 i II LO Włodawa. W meczu finałowym reprezentantki ze świdnickiego II LO pokonały 2:0 reprezentację I LO ze Świdnika i zdobyły tytuł Mistrza Rejonu w piłce siatkowej. Drużyna jednocześnie wywalczyła awans do finałów wojewódzkich. Zwycięski skład: K. Bogdańska, N. Bartoszuk, K. Łykus, N. Suracka, G. Krzysiak, P. Misztal, A. Ziółek, J. Pinkos, M. Gumieniczek i M. Biała. Opiekun drużyny: E. Wanarska. Drużynę I LO reprezentowały: Natalia Orzeł (kapitan), Michalina Zalewska, Kamila Gnyp, Milena Wójcik, Natalia Miszczuk, Kinga Dębiec, Weronika Matysiewicz, Paulina Siczek, Zuzanna Wójcik i Patrycja Oleszek.
TENIS STOŁOWY. Ognisko TKKF Świt było organizatorem XIV Świdnickiego Turnieju Tenisa Stołowego. Turniej rozegrano w różnych kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych tryumfowali: Natalia Wieleba i Filip Olejnik. W kategorii młodzieży gimnazjalnej pierwsze miejsce zajął Mateusz Piekarczyk, drugie Filip Olejnik, a trzecie Jarosław Leśny. Najlepszym tenisistą w kategorii „open” został Dariusz Lewczuk. Drugie miejsce zajął Łukasz Górniak, a trzecie Tadeusz Olejnik. Organizatorami turnieju, czyli działacze Świtu: Romuald Parczyński i Mirosław Szczepaniak, za pomoc w organizacji turnieju serdecznie dziękują dyrekcji Gimnazjum nr 1 w Świdniku.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również

Close
Back to top button
Close
Reklama