AKTUALNOŚCI

Praca przy budowie kortów nabiera tempa!

Trwają intensywne prace przy budowie kortów tenisowych przy Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej. Obecnie na drewnianej konstrukcji pojawiła się specjalna membrana. Zakończono również prace instalacyjne, polegające na uzbrojeniu obiektu w infrastrukturę elektryczną.
Projekt zakłada przebudowę dwóch istniejących kortów tenisowych o powierzchni 1347 mkw. Nowe obiekty sportowe wyposażone zostaną w nawierzchnię zewnętrzną syntetyczną posiadającą certyfikat Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Dodatkowo ukształtowany zostanie teren zielony o powierzchni ok. 622 mkw. i wykonane nowe chodniki o powierzchni ok. 250 mkw.– Ten nowoczesny, całoroczny obiekt będzie służył zarówno uczniom szkół powiatowych – podkreśla wicestarosta Waldemar Białowąs – jak również młodzieży uprawiającej tenis ziemny w klubie Avia – klubie z ponad 60-letnią tradycją i wieloma sukcesami.
Obecnie trwają zaawansowane prace, polegające na przykryciu drewnianej konstrukcji specjalną membraną z tworzywa sztucznego.  Jest to dwu-powłokowa plandeka pokryta impregnatem, zapobiegającym porastaniu przykrycia przez zazielenienia, a także poprzez nadanie właściwości samoczyszczących.  W górnej części zadaszenia, przez całą długość kortów biegną świetliki wykonane ze zbrojonej przezroczystej folii. Dzięki wysokiej przepuszczalności światła dziennego, sięgającej 90%, możliwe jest użytkowanie hali praktycznie od świtu do zmierzchu, bez korzystania z dodatkowego sztucznego oświetlenia.
–  Membrana składa się z dwóch powłok, w które wtłaczane jest powietrze za pomocą specjalnie dobranego wentylatora, dzięki takiemu rozwiązaniu powstaje wewnątrz powłoki poduszka termiczna, która pełni rolę izolatora cieplnego, skutecznie powstrzymując tym samym zimą nadmierne wychładzanie wnętrza, a latem jego zbyt szybkie nagrzewanie- wyjaśnia Mariusz Ciechański z Central Kort.
Przed położeniem plandeki zakończyły się prace instalacyjne, polegające na uzbrojeniu obiektu w infrastrukturę elektryczną. W specjalnych kanałach zostały rozprowadzone instalacje elektryczne pod przyszłe zasilanie urządzeń takich, jak wentylatory, oświetlenie główne wykonane w technologii LED, oświetlenie awaryjne, gniazda czy sterowanie elektroniką systemu ogrzewania.  Takie oświetlenie jest oszczędne oraz bardzo wydajne.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button
Close
Close