AKTUALNOŚCI

Konsultacje społeczne z przedsiębiorcami w świdnickim starostwie

Dziś  w Starostwie Powiatowym w Świdniku odbyły się konsultacje społeczne ze świdnickimi przedsiębiorcami, których firmy zlokalizowane są przy ul. Racławickiej i Armii Krajowej w Świdniku. Tematem spotkania, które prowadził dr Jakub Osina z Zarządu Powiatu, był planowany kompleksowy remont i przebudowa wymienionych ulic miasta, ul. Maczka oraz części Krępieckiej. To już trzecie tego typu konsultacje, wcześniejsze starostwo organizowało: 2 marca ze środowiskiem rowerowym (stowarzyszenia „Świdnik Miasto dla Rowerów” oraz „LublinRowerem.pl”) oraz 30 marca z mieszkańcami wieżowców przy ul. Jarzębinowej, radnym miasta Wiesławem Księskim i władzami Spółdzielni Mieszkaniowej. Uzgodnienia dokonywane w ramach konsultacji są wprowadzane do planów na bieżąco w porozumieniu z projektantem ulic.
Najważniejsze efekty to dotychczas:
– powstanie wnioskowana przez radnego miejskiego Księskiego i radną Lipniowiecką sygnalizacja świetlna na przejściu na wysokości Szkoły Podstawowej nr 5,
– doświetlenie przejść dla pieszych w celu zwiększenia bezpieczeństwa,
– rondo na skrzyżowaniu Racławicka / Kosynierów / Głogowa,
– przywrócenie możliwości zawracania Racławicka / Hryniewicza,
– większa liczba miejsc parkingowych, zwłaszcza przy SP nr 7,
– chodnik po wschodniej stronie ul. Armii Krajowej,
– ścieżka rowerowa z nawierzchni bitumicznej na całej długości inwestycji.
Powiat świdnicki planuje rozpocząć inwestycję na początku 2018, wcześniej będzie starał się o pozyskanie środków zewnętrznych na jej realizację. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych powiatu świdnickiego od lat, dotyczy bowiem długiego kompleksu komunikacyjnego Świdnika. Innym dużym, już zrealizowanym zadaniem była przebudowa Al. Lotników Polskich w Świdniku, gdzie powstały nowoczesne ścieżki rowerowe z nawierzchni bitumicznej, zjazdy do posesji oraz nowe chodniki. Remontów i zmian w zakresie bezpieczeństwa na głównych ulicach miasta od lat domagali się mieszkańcy, powiat konsekwentnie swoje zobowiązania realizuje.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button