AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Podsumowanie akcji Wielkanocna Paczka dla Bohatera

Dziś w kolejnych powiatowych szkołach podsumowana została akcja II Wielkanocna Paczka dla Bohatera, podczas której społeczność szkolna zbierała żywność i środki chemiczne dla zasłużonych kombatantów, znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.
Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy byli inicjatorami akcji w Powiecie Świdnickim dziś odwiedzili Zespół Szkół w Piaskach oraz Zespół Szkół w Trawnikach.
Podobnie jak podczas wczorajszego spotkania w szkołach świdnickich, dziś też nie zabrakło ciekawych historii dotyczących funkcjonowania Straży Granicznej, rekrutacji, a także przymiarek umundurowania. Hełmy i kamizelki kuloodporne przymierzali dziś nie tylko uczniowie, urokowi munduru nie oparli się też dyrektor ZS w Piaskach Waldemar Szałek oraz wicestarosta Waldemar Białowąs, który zaprosił funkcjonariuszy do powiatowych placówek.
Funkcjonariusze dziękowali społeczności naszych szkół za udział w akcji zbiórki żywności, jednocześnie obiecując, że nie będzie to ostatnie spotkania z uczniami naszych szkół. Pudła pełne produktów spożywczych przekazanych przez uczniów i nauczycieli jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi zostaną przekazane potrzebującym kombatantom z terenu Województwa Lubelskiego.

(dp)

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button