AKTUALNOŚCI

Do remontu ul. Dworcowej bliżej o kolejny krok

Są dobre wieści w sprawie remontu ulicy Dworcowej! Wojewoda Lubelski wydał decyzję o nieodpłatnym nabyciu przez PKP prawa do użytkowania wieczystego gruntu, stanowiącego własność Skarbu Państwa.
– Otrzymaliśmy z Urzędu Wojewódzkiego kolejną decyzję dotyczącą ulicy Dworcowej. Działka 72/2 przechodzi na użytkowanie wieczyste PKP, co otwiera drogę do jej podziału i przekazania części ziemi pod Dworcową w darowiźnie jednostkom samorządu terytorialnego – mówi Jakub Osina, Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego w Świdniku.
Teraz PKP ma przeprowadzić jej wycenę, w celu przekazania jednostkom samorządu terytorialnego.
Od wielu lat przeszkodą w remoncie ulicy był brak ustalonych właścicieli poszczególnych działek. Problem zaczęto rozwiązywać dopiero 2 lata temu.
– Kiedy przychodziłem do starostwa dwa lata temu, na 6 działek odcinka o którym mowa, stan prawny uregulowany miała tylko jedna. W tym momencie, po dwóch latach mojej obecności, uregulowany jest stan czterech, a decyzja, którą otrzymaliśmy otwiera drogę do ostatecznej regulacji całej ulicy. To efekt moich starań i lobbingu – mówi Osina.
Odcinek wzdłuż torów kolejowych stanowi najdogodniejsze połączenie rowerowe pomiędzy Lublinem i Świdnikiem. Niestety, od lat jest w opłakanym stanie. Gdyby nie fatalna nawierzchnia, ulica mogłaby stać się najkrótszą drogą łączącą oba miasta.
Obecnie z 6 działek, na których leży ul. Dworcowa, 3 już należą do Powiatu, 1 do Gminy. Pozostałe 2 działki są w wieczystej dzierżawie PKP.
W ramach audycji Pogotowie Radiowe Radia Lublin, 9 marca w miejscu skrzyżowania ul. Dworcowej i ul. Brzegowej, mieszkańcy Świdnika, przedstawiciele środowisk rowerowych, Zastępca Burmistrza Świdnika Andrzej Radek i Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego Jakub Osina, wspólnie rozmawiali o problemach tamtego obszaru.
Mieszkańcy ul. Brzegowej, jak i rowerzyści pokazali, że są zmęczeni dociekaniem w kwestiach własnościowych. Podczas spotkania Osina zapewniał o szybkiej decyzji z Urzędu Wojewódzkiego, dotyczącej działek PKP. Zgodnie z jego słowami decyzje te zostały już wydane.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button