AKTUALNOŚCISPORT

„Mełgiew Cup” na koniec kwietnia!

Kolejna edycja Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej „Mełgiew Cup”, odbędzie się 30 kwietnia na orliku przy Zespole Szkół w Mełgwi.
„Mełgiew Cup” to cykliczne wydarzenie organizowane przez Fundację „Krok do Marzeń” oraz Stowarzyszenie OAKP.- Co roku spotykamy się na boisku w Mełgwi, by pokazać, że pomaganie innym może być wspaniałą zabawą. Poprzez promowanie sportu pragniemy zintegrować lokalną społeczność oraz obudzić w jej najmłodszych członkach poczucie odpowiedzialności za drugiego człowieka. Każdy turniej jest poświęcony dla jednego z podopiecznych mojej Fundacji- wyjaśnia Kamil Misztal z Fundacji „Krok do Marzeń”.
W tym roku turniej rozegrany będzie dla dwuletniego Bartka Majewskiego. Chłopiec potrzebuje pieniędzy na stałą rehabilitację, która umożliwi mu stanięcie na własnych nogach (do tej pory Bartuś nie miał takiej okazji) a co za tym idzie pozwoli na większą samodzielność w życiu codziennym. Chłopiec urodził się z wodogłowiem, przepukliną oponowo-rdzeniową i porażeniem strun głosowych (oddycha przez rurkę tracheostomijną). Tylko systematyczna rehabilitacja pod okiem specjalistów pozwoli mu na znaczne zwiększenie komfortu w życiu codziennym oraz przyczyni się do większej niezależności od osób trzecich w przyszłości.
Impreza odbędzie się min. pod medialnym patronatem Przeglądu Świdnickiego oraz portalu lsw24.pl.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button
Close
Close