AKTUALNOŚCISPORT

Młodzicy Avii przeważali i tylko zremisowali

Młodzi futboliści Avii Świdnik, choć o rok młodsi od swoich przeciwników, dzielnie rywalizują w ramach grupy II Lubelskiej Ligi Młodzików Młodszych (rocznik 2005). W trzech spotkaniach rundy wiosennej zanotowali zwycięstwo, remis i porażkę. Ostatnio na własnym boisku zremisowali z lubelskim Widokiem 1:1 (0:1).
Bramka: Jan Parcheta (45′).
Avia: Kamil Szymańczuk, Filip Drzewiecki, Gabriel Brodzki, Igor Maluga, Maciej Krukowski, Ireneusz Dmitruk, Bartosz Wołowiec, Franciszek Biały, Eryk Szydłowski oraz Szymon Gruszka, Rafał Janulewicz, Jan Parcheta, Grzegorz Czupryn, Michał Janczak, Ignacy Guz.
Pierwsza połowa meczu była wyrównana. Goście wyszli na prowadzenie w 25 minucie gry po golu z rzutu rożnego i błędzie defensywy Avii w kryciu. Druga połowa upłynęła już przy przewadze żółto-niebieskich, która niestety nie szła w parze ze skutecznością. Nasi młodzicy swoją dominację udokumentowali tylko wyrównującym golem autorstwa Jana Parchety. Zdarzyły się im nawet dwa „pudła” na pustą bramkę. Wierzymy, że w następnym spotkaniu będzie dużo lepiej!
Przez całą drugą część meczu praktycznie nie opuszczaliśmy połowy Widoku, a mimo to zdołaliśmy wbić przyjezdnym tylko jednego gola. Wynik nie do końca odzwierciedla wydarzenia na boisku, ale taki to już urok piłki nożnej w dziecięcym wydaniu – przyznał po meczu trener świdniczan Karol Falenta.