AKTUALNOŚCISPORT

Młoda Victoria na podium

W drugim turnieju II etapu rozgrywek orlika starszego (rocznik 2006), który odbył się w Abramowie, mali futboliści Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Victoria z Rybczewic zajęli drugie miejsce. Lepsi tego dnia od podopiecznych trenera Kacpra Świetlickiego okazali się tylko rówieśnicy z Granitu Bychawa, którzy w ogólnej klasyfikacji po dwóch turniejach finałowych zajmują pierwszą lokatę w grupie II Ligi Okręgowej w tej kategorii wiekowej.
W pierwszym meczu Victoria pokonała gospodarzy turnieju GKS Abramów 2:0. Dwie przepiękne bramki, w tym jedną z przewrotki, zdobył Daniel Augustyński. Z Wysoczanką Wysokie nasz zespół prowadził po golu Filipa Machula z rzutu karnego. Niestety rywale w końcówce zdołali wyrównać na 1:1. Kolejny przeciwnikiem był Zawisza Garbów. Po ciężkiej walce Victoria zwyciężyła skromnie 1:0. „Złotego” gola zdobył niezawodny Augustyński. Z Tęczą Kraśnik było jeszcze lepiej bo 2:0. Bramki zdobyli: Bartłomiej Suplewski i Augustyński. Na zakończenie turnieju rybczewskie „Orliki” uległy Granitowi 0:3.
Graliśmy na niezbyt dobrze przygotowanej murawie. Moi zawodnicy dali z siebie wszystko. Na takim boisku praktycznie każdy z zespołów mógł zająć pierwsze miejsce. Nie jestem zły za to, że przegrali jeden mecz. Ogólnie zaprezentowali się dobrze. Teraz przed nami ostatni turniej w Kraśniku. Myślę, że pokażemy na co nas stać i dlaczego co roku docieramy aż do grupy mistrzowskiej w swojej kategorii wiekowej. Brawo Młoda Victorio! – powiedział po powrocie z Abramowa trener Kacper Świetlicki.
Victoria: Szymon Jurek, Julka Bartnik, Łukasz Wiśniewski, Bartłomiej Suplewski, Filip Machul, Dawid Zieliński, Daniel Augustyński, Mateusz Kurzępa, Mateusz Kasprzak, Mateusz Pawelec, Mikołaj Krysa, Kacper Czwórnóg.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama