AKTUALNOŚCI

Nieletni sprawcami zdewastowania zaparkowanych samochodów (wideo)

Policjanci ustalili sprawców dewastacji blisko 30 samochodów zaparkowanych na ulicach Świdnika. Straty oszacowano na ponad 18 tys. Okazało się, że sprawcami czynu są nieletni mieszkańcy Świdnika i gminy Mełgiew. To 14-letni chłopak i dwie dziewczyny w wieku 12 i 13 lat. Teraz zajmie się nimi sąd rodzinny. W dwóch miejscach ich poczynania zostały zarejestrowane przez monitoring.

   
    W czwartek w godzinach wieczornych na parkingach przy ul. Modrzewiowej, Strumińskiego, Hryniewicza, Klonowej i Kalinowej zostało uszkodzonych 28 pojazdów. Sprawcy ostrym narzędziem porysowali powłoki lakiernicze oraz szyby w zaparkowanych autach. Na pojazdach widniały również wgniecenia wskazujące, że ktoś po nich skakał.
Pokrzywdzeni oszacowali poniesione straty na ponad 18 000 zł. Świdniccy policjanci na podstawie zebranych dowodów oraz realizując własne materiały ustalili sprawców dewastacji. To dwie dziewczyny w wieku 12 i 13 lat oraz ich 14-letni kolega. Wczoraj w Komendzie nieletni podczas czynności z ich udziałem przyznali się do popełnionych czynów. Teraz materiały w sprawie wraz z wnioskiem zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.
E.D.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button