AKTUALNOŚCIEDUKACJA

EuroLiceliada 2017 – Polska wygrała!

Dziś w I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego odbyła się już XIII edycja EuroLicealiady. Celem konkursu jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowań uczniów historią i geografią krajów Europy. Inicjatorka przedsięwzięcia to nauczyciel I LO – pani Jolanta Siembida.
– Dzisiejszy event to przypomnienie niektórych pięknych zwyczajów z europejskich państw. Dziś w taki sposób będziemy podróżować, ale pamiętajmy, że mając tak blisko jeden z najszybciej rozwijających się portów lotniczych w kraju, możecie realnie zwiedzać coraz większą ilości krajów Europy – mówił wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs.
W sumie 60 uczniów wzięło udział w prezentacji poszczególnych krajów należących do Unii Europejskiej. W zabawnej i ciekawej formie przekazali najciekawsze fakty dotyczące: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Bułgarii, Hiszpanii, Polski, Włoch, Francji, Grecji, Polski, Finlandii, Szwecji, Austrii i Holandii.
13 zespołów 4- osobowych walczyło o dyplomy i nagrody ufundowane przez głównego sponsora i Honorowego Patrona projektu Starostę Powiatu Świdnickiego oraz burmistrza Świdnika, a także o szóstki z geografii. Jury oceniało grupy w skali 1- 10. Oto wyniki zaciętej rywalizacji uczniów „Bronka”:
I miejsce – Polska, kl. I a (J. Żurek, E. Szwestka, W. Libicka, O. Wronowska)
II miejsce – Francja, kl. II a (I. Blicharz, N. Karpiuk, N. Kasperska, A. Kowalczyk
III miejsce – Włochy , kl. I b (J. Gabryś, O. Podkowa, M. Woźniak, J. Chyliński)
 

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button