AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Charytatywnie dla psów z Krzesimowa! ( foto)

W sobotę 27. maja w Świdniku obył się mecz charytatywny dla piesków z Krzesimowa, poprzedzony wspólnym marszem Świdniczan z pupilami. Była to kolejna akcja zorganizowana przez Świdnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami oraz Spółdzielczy Dom Kultury w Świdniku.- Poprzez paradę psiaków- adopciaków chcemy pokazać, że są zwierzęta, które potrzebują opieki i nowego domu. Umożliwiamy poznanie zwierząt, ich historii, a także rozmowy z osobami, które już adoptowały pieski. Dzisiaj jest z nami 5 psów ze schroniska w Krzesimowie, gotowych do adopcji.  Na nowy dom czeka jeszcze ponad 200 psów- mówi Majka Gulanowska, inspektor Świdnickiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami. Akcje charytatywne mają również na celu zbiórkę funduszy, które przeznaczane są na zapewnianie ciepłego, suchego miejsca, misek pełnych wartościowego jedzenia, czy opiekę weterynaryjną.  Pracownicy schroniska na co dzień starają się polepszyć komfort życia kilkuset psów. Poszukują również dla nich nowych domów, dlatego na boisku Świdniczanki pojawili się:  Orlen z Lamią, Niko z Cerowaną, Groszek oraz Łajcik.
Łajcik:

 • Wiek: 12.2010
 • Płeć: Pies
 • Wielkość: Mały
 • W schronisku od: 03.12.2012
 • Pochodzi ze Świdnika

Orlen

 • Urodzony: 2008 rok
 • Płeć: Pies
 • Wielkość: Duży

Orlen to pies, który w schronisku jest już dłuższy czas. Ten 7-mio letni panicz jest oazą spokoju i cierpliwości. Orlen uwielbia ludzi, gdyby mógł nigdy by się nie rozstawał z człowiekiem i pilnował go krok w krok. Orlen jest niesamowitym. To aż dziwne, że pies z tak cudownym charakterem jest wciąż skazany na schroniskową rzeczywistość. Orlen zasługuje na dom i człowieka, dla którego będzie aniołem stróżem.
Niko

 
*  Wiek: 8 lat
*  Płeć: Pies
*  Wielkość: Duży
* W schronisku od: 12.2011
*  Pochodzenie: Poniatowa
Niko ma prawdopodobnie domieszkę husky. Uwielbia zwiedzać, swój czas na spacer zawsze spędza na wybiegu i nigdy nie siedzi w boksie. Bardzo wesoły, był pewnie domowym psem, bo jest posłuszny, umie chodzić na smyczy. Nie ma zwyczaju skakania na ludzi, jest grzeczny i opanowany.  Niko jest zachipowany.
Cerowana

 

 • Wiek: 02.2008
 • Płeć: Suczka
 • Wielkość: średnia
 • W schronisku od: 15.10.2008

Poznajcie Cerowaną. Ma dużą potrzebę ludzkiej miłości. Gdy tylko jest jakiś człowiek obok, sunia od razu znajduje się w jego ramionach. Uwielbia dotyk człowieka, a co za tym stoi – jest cierpliwa we wszystkich zabiegach pielęgnacyjnych. Cerowana ufa ludziom i jest otwarta w stosunku do nich.
Lamia

 

 • Wiek: ok 7 lat
 • Płeć: Suczka
 • Wielkość: średnia
 • W schronisku od: 01.2014
 • Pochodzenie: Spiczyn

Lamia to typowa sunia ze schroniska. Cicha, spokojna, nieskora do kłótni z innymi czworonogami. Lamia trafiła do schroniska ze szczeniakami. Ktoś ją porzucił, bo miała małe. Jak to często bywa w schroniskach – szczeniaczki znalazły domy, a ona – została. I nadal czeka. Ma już 7 lat, ale przed nią co najmniej kolejnych 7 lat szczęśliwego życia u boku jedynego człowieka.
To tylko część podopiecznych schroniska , która czeka na swoją szansę i nowy dom. O prawdziwym szczęściu można mówić w przypadku suczki Łatki, którą ominął los krzesimowskich psów. Trafiła do domu Pana Andrzeja.-Jest z nami już 4 lata. Znaleźliśmy w Internecie ogłoszenie, że ktoś chce oddać psy, jeśli nie znajdzie się nowy właściciel zwierzęta trafią do schroniska. Zabraliśmy więc Łatkę do domu i od tej pory jest członkiem naszej rodziny. Nie wyobrażamy sobie teraz życia bez niej- przyznaje Andrzej Toboła.
W sobotnie popołudnie odbył się mecz charytatywny. Na boisku Świdniczanki zmierzyła się drużyna Starostwa Powiatowego pod wodzą kapitana wicestarosty Waldemara Białowąsa oraz Spółdzielni Mieszkaniowej, pod przewodnictwem prezesa Marka Słotwińskiego. Sędzią spotkania był Tomasz Giełzak, a komentarz należał do Grzegorza Martyniuka. Po zaciętej walce i remisie 2:2, w rzutach karnych Starostwo pokonało Spółdzielnię 6:5. Jednak w tym meczu nie chodziło o wygraną, cel był zupełnie inny. – Myślę, że to wspaniały pomysł, połączenie przyjemnego z pożytecznym. Możemy zagrać w piłkę ,miło spędzić czas i pomóc psom z Krzesimowa. Popieram takie akcje, jednocześnie podkreślając, że jeżeli ktoś się zdecyduje na adopcję czworonoga powinien to gruntownie przemyśleć- mówi Paweł Walczak, trener Świdniczanki, który zagrał w charytatywnym meczu po stronie Starostwa.
W trakcie imprezy były zbierane również fundusze na rzecz schroniska w Krzesimowie. Do puszek trafiło 652,94. W trakcie meczu odbyła się także zbiórka karmy, aukcja prac grupy plastycznej z SDK oraz w pokazy taneczne.

Zapisz
Zapisz

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button