AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Przez trudy do gwiazd w „Norwidzie”

W ubiegłą środę w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku Krzysztof Gałan wraz ze skarbnikiem Janem Chabrosem w obecności wicestarosta Waldemara Białowąsa podpisali umowę na dofinansowanie projektu pt. „Przez trudy do gwiazd”. Szkoła na realizację projektu pozyskała kwotę 670 tys. zł w ramach Działania 12.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.
– Zdobycie tej kwoty to kolejny sukces naszej szkoły – mówi dyrektor Krzysztof Gałan – 2 tygodnie temu w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie odebraliśmy statuetkę finalisty konkursu „Szkoła zawodowa najwyższej jakości” za Wojewódzkie Targi Turystyczno-Gastronomiczne Gastro Travel Świdnik 2016. Dziś jestem dumny, że nasi uczniowie i nauczyciele zyskają możliwość rozwoju i zdobycia nowych kwalifikacji.
Projekt, którego wartość to 729 tys. zł obejmuje działania skierowane zarówno do uczniów jak i do nauczycieli. Uczniowie w ramach projektu będą mogli skorzystać z doradztwa zawodowego oraz dodatkowych zajęć z języka angielskiego i niemieckiego, które zakończą się uzyskaniem międzynarodowego certyfikatu VCC. Oprócz tego młodzież skorzystać będzie mogła z zajęć z zakresu matematyki, biologii, przedmiotów informatycznych i reklamy. Te zajęcia również certyfikowane będą zaświadczeniem honorowanym w Unii Europejskiej.
Natomiast nauczyciele w ramach projektu będą mogli uzyskać dodatkowe kwalifikacje w zakresie informatyki oraz doradztwa zawodowego.
– Nasze szkoły skutecznie pozyskują fundusze zewnętrzne – mówi wicestarosta Waldemar  Białowąs – dzięki tym pieniądzom z Działania 12.2 szkoły mogą zaoferować uczniom i kadrze dodatkowe zajęcia, co nie byłoby możliwe bez wsparcia finansowego z zewnątrz. Dodatkowe kompetencje i uzyskane certyfikaty to większe szanse na rynku pracy dla absolwentów, także rynku międzynarodowym, a dla nauczycieli możliwość rozwoju zawodowego – dodaje wicestarosta.
Realizacja projektu rozpoczęła się  w maju tego roku, a zakończy się w czerwcu 2018 roku.

(dp)
Zapisz

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama