AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Wakacyjne warsztaty dla dzieci z gminy Mełgiew

Wycieczki do wioski indiańskiej, do garncarza w Jadwisinie oraz na warsztaty z robotyki do Lublina, ponadto warsztaty cukiernicze, pieczenia pizzy, tańca ludowego i nowoczesnego, czy dzień gier bez prądu – tak czas wakacyjny będą spędzać dzieci z gminy Mełgiew, które wezmą udział w Warsztatach Letnich „Wczoraj i Dziś”. To pomysł członków Fundacji Dary Kultury.
Od 2015 roku realizowali takie projekty jak: „Wędrówki taneczne po Polsce” w jednym ze świdnickich przedszkoli w ramach Budżetu Obywatelskiego, czy „Noc gier bez prądu”, realizowana w Budynku Urzędu Gminy Mełgiew.
Tegoroczne wakacyjne warsztaty skierowane są do dzieci mieszkających w gminie Mełgiew uczęszczających do oddziałów zerowych oraz szkól podstawowych. Zajęcia będą prowadzone w Szkole Podstawowej na Krępcu, z dodatkowymi wyjazdami w formie zabaw i warsztatów integracyjnych.

– Każda z wycieczek oraz zajęć, czy warsztatów mają przybliżyć dzieciom szeroko rozumiane podejście do kultury i tradycji dawniej i dziś. Warsztaty częściowo finansowane są ze środków pozyskanych z Urzędu Gminy Mełgiew oraz ze Starostwa Powiatowego w Świdniku. Niewielką część kosztów pokrywają również sami rodzice – mówi Anna Broda z Fundacji Dary Kultury.
Warsztaty Letnie „Wczoraj i Dziś” będą trwać od 10 do 21 lipca. Zostało jeszcze kilka miejsc. Informacje na bieżąco udzielane są pod nr tel. 505979284

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama